На Рівненщині вшановували пам’ять героїв-повстанців, які загинули у бою із загонами НКВС

На Рівненщині вшанували пам’ять героїв битви під Гурбами.

У вівторок, 3 травня, в урочищі Гурби, що на Здолбунівщині, вшановували пам’ять героїв-повстанців, котрі 72 роки тому загинули у бою із загонами НКВС.

Спочатку у Свято-Воскресеньскому монастирі відбулася Божественна літургія, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Після цього, під відкритим небом, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою, священнослужителі відправили панахиду за загиблими повстанцями та сучасними героями – військовослужбовцями і добровольцями, котрі віддали життя за Україну.

По закінченню богослужінь присутні поклали квіти до Пантеону Героїв.

ДОВІДКА

Бій під Гурбами – бій між військами НКВС СРСР і силами УПА, що відбувся з 21 до 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району і охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини.

Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних осіб точно не встановлена.

Бій відбувся під час переходу частин УПА через німецько-радянські фронти. Розбиті німецькі війська вже не загрожували частинам УПА, тому найбільшу небезпеку для українських повстанців становили відділи НКВС.

За матеріалами Вікіпедії.

 

 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень