На Рівненщині вшановували пам’ять героїв-повстанців, які загинули у бою із загонами НКВС

На Рівненщині вшанували пам’ять героїв битви під Гурбами.

У вівторок, 3 травня, в урочищі Гурби, що на Здолбунівщині, вшановували пам’ять героїв-повстанців, котрі 72 роки тому загинули у бою із загонами НКВС.

Спочатку у Свято-Воскресеньскому монастирі відбулася Божественна літургія, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Після цього, під відкритим небом, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбенського бою, священнослужителі відправили панахиду за загиблими повстанцями та сучасними героями – військовослужбовцями і добровольцями, котрі віддали життя за Україну.

По закінченню богослужінь присутні поклали квіти до Пантеону Героїв.

ДОВІДКА

Бій під Гурбами – бій між військами НКВС СРСР і силами УПА, що відбувся з 21 до 25 квітня 1944 року біля урочища Гурби на півдні Здолбунівського району і охопив частину сучасних Дубенського та Острозького районів Рівненщини і Кременецького та Шумського районів Тернопільщини.

Закінчився тактичною перемогою радянських військ та виходом з оточення українських повстанців. Після бою переможці спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних осіб точно не встановлена.

Бій відбувся під час переходу частин УПА через німецько-радянські фронти. Розбиті німецькі війська вже не загрожували частинам УПА, тому найбільшу небезпеку для українських повстанців становили відділи НКВС.

За матеріалами Вікіпедії.

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень