ON-LINE

На Рівненщині рятуватимуть унікальний іконостас

п'ятниця, 11 травня 2018
Його можуть навіть перенести

ua-travels.livejournal.com

Картина Івана Їжакевича «Голгофа», що розміщена на фасаді Георгіївської церкви Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», потребує термінової реставрації.

На нараді за участю музейників, архітекторів та художників під керівництвом заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко обговорили, яким чином рятуватимуть столітній витвір мистецтва.

Як розповів художник Ярослав Марчук, поверхня живопису зазнає деструктивних змін.

Вже 53 відсотки картини повністю втрачені, а це близько 30 квадратів. Тому питання реставрації є невідкладним, адже можна втратити картину.

Світлана Богатирчук-Кривко пропонувала забрати живопис з фасаду церкви, та частинами перенести його у закрите приміщення, де він не зазнаватиме подальшого впливу природних факторів:

Для цього потрібно розробити проект перенесення. Далі є пропозиція тимчасово розмістити картину у бальній залі Дубенського замку та реставрувати там. Проект реставрації ми вже маємо, але його слід поновити.

До слова, на ремонтно-реставраційні роботи картини Івана Їжакевича з державного бюджету цьогоріч має надійти 6 мільйонів гривень.

На місці живопису митці радять створити його копію – мозаїку, проте це є наступним завданням. А поки працюватимуть над організацією реставраційних робіт, до яких хочуть залучити львівських фахівців. 

В ОДА планують також втілити в життя проект створення на території заповідника нового корпусу музею, який розміщуватиметься поблизу пам’ятника полеглим козакам. Його розробили ще у 2009 році, проте у зв’язку з відсутністю фінансування не реалізували. Як зазначила заступник голови ОДА, картину «Голгофа» можна буде розмістити в новому музеї, де будуть створені належні умови зберігання.

 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено посвідчення водія на прізвище Бакай

    У Рівному було загублено посвідчення водія на прізвище Бакай Юрій. Прохання повернути за...
  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного