На Рівненщині на людських городах розкопують давнє городище (ФОТО)

Щоб привабити туристів

Розкопки розпочали у селищі Гоща. Адже тут нині розвивають туризм. І закинуте вже багато років слов'янське городище, на якому гощанці садили городи, на думку керівнцитва Гощі, має привабити туристів.

Щоб погодилися віддати городи під розкопки, з гощанцями зустрічався селищний голова Микола Панчук:

Я з людьми зустрічався. Пояснив їм, що це робиться, щоб історію свою вивчати, щоб туристів привабити. 70% зрозуміли, інші ображаються трішки. Але їм натомість запропонували інші ділянки. Адже вони все одно те все незаконно здійснювали. І це вже був успіх, що цього року вони не засаджували городи.

 

Ми заключили договір з організацією, яка має ліцензію через Київ. Передбачили кошти. І почали обстежувати.

За словами Миколи Панчука, на здійснення розкопок із селищного бюджету виділили 20 тисяч гривень. Адже розкопуватимуть не все городище, а лише певну його ділянку.

До речі, спонукав до дослідження городища владу Гощі відомий рівненський веломандрівник Юрій Ойцюсь, який розповів про цей історичний об’єкт селищному голові і зняв городище на відео з квадрокоптера. Окрім цього, на Миколу Панчука вплинула зустріч зі столичним професором Сергієм Сегедою, який, дізнавшись про те, що на городищі садять городи, сказав:

Ви чините кримінальний злочин.    

Микола Панчук каже, що у Прибалтиці давні городища - популярний туристичний напрям, який приносить доходи тамтешнім містам і селам.

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень