На Рівненщині - африканська чума. Фахівці підозрюють замовчування про хвороби свиней

До речі, факти спалахів АЧС почали реєструвати зовсім недавно

Підозру захворювання свиней на африканську чуму виявили у понеділок і вже середу це підтвердили лабораторно, повідомили нам у Держпродспоживслужбі.

Йдеться про село Острів Дубенського району. Африканську чуму виявили у одному господарстві. До опівночі вівторка фахівці ліквідовували наслідки, там умертвили чотири свині та 20 поросят віком 1-2 тижні. Їх спалили і закопали у відведеному місці.

Нині у селі ввели карантин і вирішують питання забою свиней у інших господарствах у разі, якщо вони клінічно здорові.

Крім того, неблагополучним лишається Дубровицький район.

У селі Острівці нині ще триває карантин, обмежувальні заходи мають зняти 29 вересня. Утім, гарантії того, що нового випадку не трапиться – немає, каже начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії обласної споживслужби Олександр Костюк.

Серед іншого, це може бути пов’язане з тим, що не всі повідомляють споживслужбу про факти захворювання на африканську чуму і не ліквідовують тварин згідно із технологією, говорить Олександр Костюк:

- Питання в тому, що на жаль, збудник, вірус африканської чуми – є. Він є і в дикій фауні. І не можу виключити я ще те, що, можливо, в когось захворіли свині, вони їх забили, не повідомивши Держслужбу, у морозильну камеру поклали, і цей збудник зберігається при заморожуванні певний час. Так що я не можу гарантувати, що не виникне завтра-післязавтра у будь-якому з населених пунктів.   

Він додав, що фіксувати випадки африканської чуми свиней на Рівненщині почали у 2015-му році. 

Вперше задокументували спалах у Дубровицькому районі.

З того часу це вже 12-й факт.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень