На Острозькому «морі» вкотре зимують лебеді: неймовірні кадри (ФОТО/ВІДЕО)

Ніхто не йде на дамбу без скибки хліба, усі хочуть пригостити птахів

На Хмельницькому водосховищі, як і щороку, зимують лебеді. Удосталь тут і інших пернатих.

Щоб помилуватися граційними красенями, туди їдуть жителі як мінімум трьох областей. Зрештою, ставок узимку стає справжньою туристичною перлиною. 

Це місце полюбилося пернатим через те, що не замерзає навіть при сильних морозах, а ще там завжди є чим поживитися.

Охочі побачити лебедів ще й традиційно підгодовують птахів. Найчастіший частунок для пернатих – хліб, хоч, як зазначають орнітологи, найкраще пригощати птахів зерном та подрібненими овочами.

Від хліба в лебедів може захворіти шлунок. Якщо вже годувати птахів хлібопекарськими виробами, то білим хлібом. Але найкраще годувати кукурудзою та пшеницею. Якщо вже сиплете зерно, то не у воду, а на кригу. Крім того, у лебедів довгі шиї, тож вони можуть спокійно шукати їжу під водою, тим паче на водосховищі її вдосталь, – пояснює керівник Рівненського обласного відділення Українського товариства охорони птахів Василь Ільчук.

За інформацією орнітологів, така кількість птахів на тутешній водоймі, яка навіть у люті морози не замерзає, – не дивина. Цю воду використовує Хмельницька АЕС: зливає її сюди після охолодження контурів реактора, тому водойму не сковує крига. 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 
 
 
 

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень