На скільки впали доходи громадян під час війни: В Україні фіксують щомісячне зниження зарплат

«Побічний ефект» війни

За 5 місяців війни зарплати українців вже скоротилися в середньому на 30-40%. Причому стали нижчими заробітки не лише працівників низової ланки, але й топ-менеджерів, повідомляє focus.

З початку війни найбільше просіли заробітки у сфері туризму, рітейлі, у сфері громадського харчування та готельній, а також на ринку медіа-послуг, йдеться у матеріалі. Причому тенденція до зниження зарплат спостерігається щомісячно, кажуть експерти.

Так, у липні у порівнянні з червнем найбільше скоротилися зарплати у добувній промисловості. Їхні заробітки стали меншими на 37,5%. За підсумками липня працівники цієї галузі у середньому отримали 15,8 тис. гривень.

П'яту частину своєї зарплати втратили менеджери з персоналу. Тепер їхній середній заробіток становить 22,8 тис. гривень. Скоротилися й зарплати робітника. Їм у липні заплатили в середньому по 12,8 тис. гривень, що на 6,5% нижче за червневі зарплати.

Загалом у липні скорочення зарплат найбільше торкнулося таких сфер:

  • будівництва і нерухомості – до 22,8 тис. грн (мінус 12%);
  • виробництва та сільського господарства – до 17,1 тис. грн (мінус 10,9%);
  • охорони – до 9,7 тис. грн. (мінус 11%);
  • банків – до 17,5 тис. грн (мінус 6,9%).

Аналітики відзначають ще одну характерну деталь: у багатьох компаніях власники взагалі відмовилися від найнятих керівників, взявши на себе їхні обов'язки. Тому зараз багато ТОПів опинилися без роботи.

І якщо раніше топ-менеджери та провідні спеціалісти фірм розглядали пропозиції із зарплати лише від 100 тисяч гривень і вище, то зараз вони погоджуються і на 40 тисяч на місяць.

При цьому аналітики зазначають, що зарплати нині залежать не так від фаху працівника, як від підприємства, на якому він працює. Якщо підприємство на сьогодні завантажене роботою і має міцні позиції на ринку збуту, воно намагається утримати хороших працівників, а тому на деяких підприємствах персоналу навіть підвищують зарплати, попри війну.

Джерело: biz.today

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень