Митці з Рівненщини можуть отримати по 25 тисяч гривень на свої проєкти

Днями вони представили свої ініціативи

Рівненська ОДА та обласна рада видаватимуть гранти на реалізацію проєктів у сфері культури. Йдеться про близько 25 тисяч гривень на кожен проєкт.

Цього року з обласного бюджету передбачили кошти в розмірі 100 тисяч гривень. Ми їх спрямуємо на виплату грантів авторам творчих проєктів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва та кінематографії, - зазначила начальниця управління культури та туризму ОДА Любов Романюк.

Так, на фінансову підтримку претендує ініціатива майстрині народної творчості Юлії Гончарової. Вона планує оцифровувати найкращі зразки традиційної вишивки Рівненщини та видати артбук «Вишивка Рівненщини: Сарненський район».

Окрім цього, майстриня створить графічні схеми вишивки та зробить до них опис елементів традиційного крою. За її словами, наразі найавтентичніші колекції вишивок зберігаються у Сарненському історико-етнографічному музеї, обласному краєзнавчому музеї, а також в колекціях фольклорних колективів Сарненщини та Дубровиччини.

Ще один проєкт-претендент на фінансову підтримку - створення пересувної сцени-причепу «Візок казок». Його ініціатором є заступник директора обласного театру ляльок Роман Микитюк.

Головна мета проєкту - виготовлення спеціального автомобільного причепу, який буде перевозитись театральним бусом, розкладатись і створювати мобільну сцену в будь-якій локації. Відтак, буде можливість показувати вистави на вулицях, в парках, біля дитячих садків, шкіл тощо.

Наступний проєкт - Олени Самсонюк. Вона створить цифрову пам'ять Рівного завдяки розробці онлайн-платформи «Рівне та рівняни у фотографіях».

Авторка проведе рекламну кампанію серед рівнян, після чого організує діяльність зацифрування фотографій. Окрім цього планується розробка структури онлайн-платформи та його тематичних розділів та рубрик. Загалом в рамках проєкту опрацюють понад 2 тисяч світлин.

Ще один проєкт, який планується реалізувати – створення етнографічного фільму «Бортництво».

Автором є народний митець Олексій Нагорнюк. Він планує популяризувати елементи нематеріальної культурної спадщини бортництва. Зокрема, у фільмі планують розповісти, як раніше добували мед в Україні та чи зберігся зараз цей стародавній промисел? Що таке дикий мед і чим він відрізняється від звичних нам медів?

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень