Скільки платять українцям у Польщі й від чого залежить заробітна плата

Багато залежить від знання мови

Майже 1,5 мільйона громадян України працюють в Польщі. При цьому ще приблизно 50 тисяч навчаються у цій країні. 

Як живуть наші земляки, і скільки вони заробляють в іншій країні, розповіла в інтерв'ю виданню Gazeta.ua уповноважена у справах іноземців польського міста Валбжих Ірина Реріх.

Зарплати українців у Польщі

В середньому громадяни України в Польщі отримують від 3 до 3,5 тисячі злотих. Це приблизно від 20 до 24 тисяч гривень. Такі зарплати отримують за восьмигодинного робочого дня з понеділка по п'ятницю. Але найчастіше українці працюють за змінами. Є зміни ранкові, денні та нічні.

При цьому варто зазначити, що таку зарплату отримують люди без спеціальної освіти. Найчастіше на посадах, пов'язаних із фізичною працею.

Якщо ж мова йде про лікарів, наприклад, то вони отримують значно більше (від 5 до 8 тисяч злотих, що приблизно дорівнює від 33 до 54 тисяч гривень).

Популярний міф

При цьому Ірина Реріх розвінчала популярний міф, за яким українцям платять менше, ніж полякам.

Якщо хтось каже, що заробляє менше, тому що він українець – це брехня. Платять усім однаково. Проте слід розуміти, що якщо ти не знаєш мови, не маєш спеціалізації та освіти – стоятимеш на найнижчому рівні. Зарплата, відповідно, буде невелика. Ось, різниця лише у цьому, - наголосила Реріх.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень