На Хмельниччині лікарі Волочиської багатопрофільної лікарні, попри прохання породіллі, не стали проводити їй кесарів розтин. Внаслідок цього новонароджений отримав серйозні травми і вже три з половиною місяці перебуває в реанімації на апараті штучного дихання. Лікарі жодних прогнозів не дають. Серйозних травм зазнала і молода мама.
Тетяна згадує, що коли її посадили на крісло в оглядовій та повідомили, що шийка матки відкрита на півтора пальця, то вона зрозуміла, що це вже пологи. Тоді вона звернулася до лікаря з проханням зробити їй кесарів розтин.
Через деякий час майбутню маму завели до пологової зали. Шийка матки була вже майже відкрита, пологи ось-ось мали початися. Безух вирішила зробити укол гормонів, що має прискорити процес пологів.
Те, що відбувалося далі, було жахливим. Тетяна тужилась, лікарка і акушерка кричали, щоб вона тужилась сильніше. Але дитина не виходила. Якоїсь миті до пологової зали прибігли ще лікарі-гінекологи, медсестри, старша акушерка, санітарка.
— Всі стояли навколо мене і кричали, що я неправильно тужуся, обзивали дурою, лінивою егоїсткою.
Навіть звучали фрази «Зробити змогла, а народити не можеш». Усього, що мені наговорили, через стрес я не можу згадати, – продовжує Тетяна.
Потім Безух крикнула, що видно маківку голови, але «вона видути його не може». Тоді біля Тетяни встали двоє інших лікарів і почали в чотири руки тиснути на живіт. Це прийом Крістеллера, коли плід видавлюють із живота матері. Цей метод заборонено в Україні та в багатьох інших країнах. Він вважається пережитком минулого та небезпечним як для здоров'я дитини, так і для здоров'я матері.
Він може призвести до розриву матки, передчасного відшарування плаценти, родової травми дитини.
Однак лікарі, змінюючи один одного, продовжували тиснути на живіт вагітної.
— Сказати, що я кричала від болю, – нічого не сказати. Я просила дати мені кисень, тому що мені нема чим дихати.
Але натомість мене обливали водою, били по обличчю. Я відчувала, що непритомнію, сказала їм про це, на що почула: Нічого тобі не буде, – згадує Тетяна.
Коли голівка дитини нарешті з'явилась, а її плечі не могли пройти, то Безух зробила епізотомію (розрізала промежину). Коли це не допомогло, вона стала руками розтягувати промежину. За кілька хвилин дитина вийшла. Але так і не заплакала. Світ для молодої мами зупинився.
Дитину лише на мить поклали на груди матері, а потім забрали на стіл. До Тетяни долітали слова «адреналін та штучне дихання».
Про породіллю забули, всі дзвонили куди тільки можна, намагалися викликати реаніматологів. Але один був у відпустці, іншого не було на роботі. Тоді викликали реанімобіль із дитячої реанімації Хмельницького.
Тетяна згадує, що коли в неї через слабкість із живота впала холодна грілка і вона попросила медиків підняти, то одна з медсестер підійшла до неї, поплескала по коліну і сказала: «Заспокойся, ти сьогодні вже накерувала».
Коли до лікарні приїхали фахівці з Хмельницького, лікарка, яка реанімувала новонародженого, зізналася, що вперше проводить реанімаційні заходи новонародженій дитині.
Новонародженого відвезли до дитячої реанімації Хмельницької обласної лікарні. Через деякий час чоловікові Тетяни лікар повідомив, що дитина перебуває у важкому стані, але її життю нічого не загрожує. Дитину під'єднали до апарату штучного дихання.
Також повідомили, що дитина отримала тяжкі травми під час пологів. Хлопчик виявився вагою 4 кг 700 г і 56 см завдовжки.
Під час УЗД з'ясувалося, що у породіллі внутрішні гематоми черевної порожнини і безліч травм.
Тепер щоранку чоловік Тетяни їздить у лікарню до маленького сина Павлика, який уже 3,5 місяці на апараті штучного дихання. Сам він не дихає, не їсть і не рухається. Його мозок пошкоджено під час пологів. Лікарі жодних прогнозів не дають.
Батьки намагалися знайти спеціалістів за кордоном, але ніхто малюка не взяв. «Це не лікується», – зітхає Таня.
10 серпня Таня таки найняла адвоката та написала заяву в поліцію на лікарку Наталію Безух.
Джерело