Мобілізація в Україні: Що загрожує ухилянтам від служби, які сидять за КОРДОНОМ

Відповідь юристки

В Україні триває воєнний стан. Під час його дії певні категорії військовозобовʼязаних чоловіків НЕ можуть виїжджати за кордон. Однак частині все-таки вдалося виїхати незаконно.

Таким чином вони уникнули мобілізації. Однак, якщо вони повернуться на Батьківщину, то їх чекатиме адміністративна відповідальність, а декого навіть позбавлення волі.

Про це повідомила адвокатка Катерина Котенкова, пише сайт PROГроші. 

Яке покарання чекає втікачів

Після початку повномасштабного вторгнення Росії деякі українські чоловіки не повернулися з-за кордону. Та для них у країні не передбачено жорсткого покарання, а лише штраф.

- Тобто військовозобов'язаних громадян можуть після повернення додому притягнути до адміністративної відповідальності. У таких випадках передбачено штраф у розмірі від 3,4 тисячі до 5,1 тисячі гривень.

 

Але якщо стане відомо, що чоловіки нелегально перетнули кордон, вони додатково мають заплатити від 3,4 тисячі до 8,5 тисяч гривень, – пояснила експертка.

Кримінальну відповідальність можуть застосувати до українців, які втекли за кордон після вручення повістки, яку вони підписали. У такому випадку втікачам загрожує від 3 до 5 років ув'язнення.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень