Мобілізація в Україні: 3 причини, які дозволяють НЕ приходити до військкомату по повістці
Перелік випадків
Під час воєнного стану особи, які отримали повістку, мають з'явитися до територіального центру комплектування (ТЦК) в зазначений термін, у разі неявки на призовників чекає покарання. Однак це стосується не всіх.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Хто з призовників НЕ понесе відповідальність за неявку до ТЦК
Перелік причин, які звільняють призовника від відповідальності у разі неявки до ТЦК, визначено постановою Кабінету міністрів «Про затверджений перелік поважних причин неприбуття або несвоєчасного прибуття військовозобов'язаного до ТЦК та СП для призову на збори».
Наразі існує лише три такі причини:
- хвороба, яка не дозволяє самостійно пересуватися;
- необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи батьками дружини/чоловіка (ці особи мають проживати разом із військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд)
- відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення чи кримінального покарання щодо військовозобов'язаного, чи резервіста.
Щоб підтвердити одну з цих причин, призовнику потрібно надати відповідні документи та довідки.
Також поважною причиною для неявки до ТЦК, після отримання повістки, може стати смерть близького родича або родичів дружини/чоловіка.
Але не пізніше ніж за 7 днів до початку зборів.
Які є види відповідальності
Зазвичай вид відповідальності визначається кількістю випадків, коли призовник не відвідав ТЦК для уточнення даних. У такому разі особа може сплатити штраф у розмірі – 8 500 гривень.
Якщо призовник понад трьох разів отримував повістки, але не з'являвся, то на нього мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності.
У разі неявки до ТЦК за мобілізаційним розпорядженням, особі загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років.
Радіо Трек: НОВИНИ