Міносвіти не «дружить» з реальністю? Українським вчителям «уріжуть» зарплати

Освітню субвенцію-2023 на зарплати вчителям пропонують скоротити на 19%

Проєкт Держбюджету-2023 пропонує скоротити освітню субвенцію до 87,5 млрд грн проти 108 млрд у 2021 році (97,2 млрд після скорочення через війну). Про це написала народна депутатка Інна Совсун у колонці для УП. Життя з посиланням на проєкт бюджету.

За словами Совсун, таке скорочення субвенції на зарплати невиправдане, навіть якщо врахувати можливі чинники для скорочення видатків, як-от перебування дітей і вчителів за кордоном та на окупованих територіях.

 - Однак, за даними МОН, на початок навчального року за кордоном перебувають 500 тис. дітей [шкільного віку], а 3,9 млн – навчатимуться в Україні.

 

Скільки з цих 500 тис. будуть дистанційно вчитися в українських школах – невідомо, але можна припустити, що таких дітей буде немало.

 

Також за кордоном лишилися 16,5 тис. з понад 400 тис. учителів, що працювали в школах на початок повномасштабного вторгнення.

 

Відповідно до законодавства, вони мають право продовжувати працювати дистанційно, а якщо не мають можливості – їм повинні оформити простій. Але не звільнити”, – написала Совсун.

Також, за її словами, відповідно до законодавства, Україна виплачує заробітну плату всім педагогам, які опинилися в окупації (якщо вони не співпрацюють з окупантами та не викладають за російськими програмами).

- Тож очікувати настільки суттєвого скорочення вчителів, щоби на них вистачило на 19% менше коштів на зарплати, – видає слабкий зв’язок Міносвіти з реальністю, – переконана депутатка.

Зазначимо, що законопроєкт уже зареєстровано у Верховній Раді, проте документ ще не оприлюднено. Водночас голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій оприлюднив аналіз освітніх видатків, у якому зазначено, що Освітню субвенцію пропонують зафіксувати в розмірі 87,5 млрд грн.

Нагадаємо, згідно з повідомленням уряду, освіта – третя стаття видатків у проєкті Держбюджету-2023 (155 млрд грн).

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень