Мінімальна зарплата у 2021: які наслідки підвищення будуть для українців

Які податки будуть для ФОПів та чого чекати пенсіонерам розповіли експертиМінімальна зарплата наступного року двічі зросте. Однак експерти розкритикували таке рішення влади. Наразі "мінімалка" в Україні становить 5 тисяч гривень. Її підвищили у вересні цього року. До того вона становила 4 723 гривні. Але у бюджеті-2021 передбачили подальше підвищення мінімальної зарплати.

Етапи підвищення

 

  • до 6 тисяч гривень в місяць або 36,11 гривні за годину з 1 січня 2021;
  • до 6,5 тисяч гривень в місяць або 39,12 гривні з 1 грудня 2021.

У вівторок, 15 грудня, Верховна Рада проголосувала за бюджет-2021 у другому читанні: голос "за" віддали 289 народних обранців. 

Різке збільшення мінімальної заробітної плати без зростання ВВП, тобто без зростання продуктивності праці, призведе до інфляції, – вважає фінансовий експерт та партнер iplan.ua Василь Матій

У Міністерстві фінансів підрахували, що підвищення мінімальної зарплати у 2021 році обійдеться бюджету в 41 мільярд гривень додаткових витрат. Проте через перенесення підняття мінімалки з 1 липня на 1 грудня ця сума буде меншою.
У Мінфіні вважають, що "підвищення мінімальної зарплати стимулює зростання споживчого попиту, забезпечує детінізацію "сірих" зарплат. Це дасть змогу підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної та пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян".

Водночас експерт Василь Матій вважає, що вторинні наслідки підвищення тиснутимуть на бюджет. Зокрема, інфляція призведе до індексації пенсій. А оскільки Пенсійний фонд є дефіцитним, потрібно буде наповнювати його за держкошт.

З цим погоджується і голова профільного комітету Данило Гетманцев, про що він заявив в коментарі ТСН.

Я б відклав це підвищення до 1 грудня 2021 року. Тоді, мені здається, що ми б нормально пройшли цей рік. Адже це менше впливатиме і на інфляцію, і на податковий тиск на бізнес, – сказав Гетманцев.


Нардеп наголошує, що підвищення зарплати може призвести до тінізації економіки, тому що людей почнуть переводити на 0,5 ставки. Оптимальною сумою для підвищення зарплати є 6 тисяч гривень, а не 6,5 тисяч, вважає Гетманцев.

Зауважимо, що перше підвищення до 6 тисяч – це підняття на 20%. Разом із грудневим підвищенням "мінімалка" у 2021 році зросте на 30%, що може відчутно збільшити інфляцію та тінізацію.
Ще одним негативним наслідком є збільшення тиску на підприємства.

Значна частина підприємств, які планували капітальні інвестиції у 2021 році, ймовірно, не зможуть це зробити, бо багато коштів піде на утримання персоналу. Тож не буде можливості здійснювати інвестиції, тобто збільшувати інтенсивність виробництва", – пояснює Василь Матій.

Зауважте, що багато податків та зборів прив’язані до мінімальної зарплати. Із її підвищення зросте ЄСВ для ФОПів, податок на нерухомість, збір на паркування авто, транспортний податок, туристичний збір тощо. Тож, можливо, невелика частина населення відчує покращення, але більшість побачать, що їх видатки зросли на додачу до інфляції.

Які податки платитимуть ФОПи у 2021

  • З 1 січня податки для ФОПів підвищаться так:
  • ЄСВ для всіх груп – 1 320 гривень (22% від мінімальної зарплати).
  • Єдиний податок для 1 групи – 227 гривень (10% від прожиткового мінімуму).
  • Єдиний податок для 2 групи – 1 200 гривень (20% від мінімальної зарплати).
  • З 1 грудня податки для ФОПів підвищаться так:
  • ЄСВ для всіх груп – 1 430 гривень.

Джерело : 24 канал

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень