Мініелектростанції мають врятувати Україну від блекауту. Як це працюватиме

Вони мають сформувати резерв і незалежність генерування енергії

В уряді працюють над проєктом запуску мініелектростанцій, які допоможуть врятувати Україну від  блекаутів.

Головним чином мініелектростанції мають убезпечити основні станції, сформувати критичний резерв. Вони допомагатимуть постачати воду і тепло у міста, а також підвищать безпеку атомної генерації.

Вони невеликі та не вимагають особливого обслуговування. Двадцять таких станцій можуть видати потужність одного атомного блоку. До прикладу, для старту атомного блоку необхідно 100-150 МВт. Генератори такої потужності не досягають, а ось мініелектростанції добре впораються з цим завданням, — повідомляє Мінреінтеграції.

В уряді зокрема працюють над дерегуляцією в енергетиці. Йдеться про лібералізацію лімітів на зберігання пального для генераторів, а також можливість для бізнесів встановлювати власні автономні мініелектростанції.

Європейська компанія-виробник «просто дарує» газову мініелектростанцію на 1 МВт одному з міст України. Потужності такої станції вистачає невеликому місту або великому підприємству. Сьогодні на ринку є варіанти від 0,5 МВт до 100-500 МВт.

Вони мають невеликий розмір і мобільність — фактично це енергоустановка на платформі фури.

Собівартість електроенергії від газової мініелектростанції в 3-4 рази нижче за кіловат-години від генераторів на дизелі. Використання газу (витрати приблизно 250 куб. м на 1 МВт) дає змогу отримувати «автономну» електроенергію лише трохи дорожче, ніж за комерційним тарифом у мережі.

Джерело: finance.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень