Мільйони автомобілів в Україні не пройдуть техогляд. Чого чекати водіям

Експерти прогнозують, що кожна третя автівка не зможе пройти техогляд

В жовтні очільник Міністерства інфраструктури України Владислав Криклій повідомив, що законопроєкт про повернення обов’язкового технічного контролю залишилося узгодити з Державною регуляторною службою.

Обов’язковий техогляд для легкових автомобілів в Україні скасували ще у 2011 році. Експерти кажуть, проведення техогляду – необхідність.

Техогляд потрібен на 100 відсотків. Розумію проблему для тих, хто його буде проходити. Є транспортні засоби, які за своїми технічними характеристиками в принципі не відповідають нормам. В багатьох старих моделях авто не передбачені каталізатори. Вони не мають шансів пройти цей огляд. Таких машин близько 2,5-3 мільйонів.

Але завжди можна спробувати знайти вихід. Вважаю, що не обов’язково повністю обмежувати експлуатацію такого транспортного засобу, — каже перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС України Юрій Смольянінов.

Фахівці кажуть, що лабораторії перевіряють транспортні засоби на підставі тих вимог, які визначаються технічними умовами. Й можливо виходом з цієї ситуації було б запровадження перехідного періоду. Або, за словами Смольянінова – обмежити рух певного транспорту на дорогах державного чи обласного значення.

Якщо дорога державного або населений пункт обласного значення, я б по них такі авто до пересування не допускав. Але якщо пенсіонер-автовласник живе в селі або за містом, нехай спокійно їздить косити траву і складає її собі у багажник, — каже Смольянінов.

Матеріали Автосота

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень