Таємничі «червоні списки», або Хто з рівнян платитиме сам за себе у лікарні

Якщо не поквапляться з укладанням декларацій з сімейними лікарями

В Україні можуть достроково припинити частину виплат на «первинці». Раніше анонсованого часу хочуть перекрити фінансування так званих «червоних списків».

Йдеться про людей, які до 1 квітня не укладуть декларації з сімейними лікарями.

Відповідний проект постанови напередодні винесло на публічне обговорення Міністерство охорони здоров’я. У пояснювальній записці вказано, що документ розробили з метою економії бюджетних коштів, виділених на «первинку».

Що це означатиме, зокрема для рівнян, у разі затвердження постанови, пояснила заступник міського голови Галина Кульчинська:

З 1 квітня припиняється фінансування так званого «червоного списку» - тих, хто не підписав декларації. Це означає, що без направлення сімейного лікаря вони не отримають пакет безкоштовних обстежень. Це, в першу чергу, загальні аналізи. 

 

А з 1 липня – плюс 54 діагностичних обстеження. Серед яких, у тому числі, й УЗД.

Окрім цього, з початку квітня в Україні запроваджують також «електроний рецепт».

У межах програми «Доступні ліки» такі рецепти на безкоштовні або з частковою доплатою препарати отримуватимуть тільки пацієнти з підписаною декларацією. Про це інформує управління охорони здоров’я Рівного.

Між тим, за останніми даними, свого лікаря обрали уже понад 175 тисяч мешканців обласного центру. Станом на середину березня у Рівному 49 лікарів «первинки» уже досягли повного рекомендованого об’єму декларацій. Вони мають право більше не набирати пацієнтів.

Укласти декларацію у Центрах ПМСД можна у будь-який день з 08:00 до 20:00.  

З собою потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень