ON-LINE

Мешканець Рівненщини захворів на ботулізм

середа, 14 листопада 2018
Нині він у лікарні

Четвертий випадок ботулізму з початку року зареєстрували на Рівненщині.

Гостре токсико-інфекційне захворювання виявили у 35-річного жителя Костопільського району. Діагноз підтвердили лабораторно.

За словами лікаря-епідеміолога Рівненського обласного лабораторного центру Любові Грицюти, нині чоловік лікується і перебуває під наглядом медиків:

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено, що постраждалий вживав консервоване куряче м’ясо домашнього приготування (тушонку). Хворому ввели ботулінічний антитоксин. Його стан значно покращився.

До слова, з початку року в Україні зареєстрували 97 випадків захворювання на ботулізм. Вісім із них мали летальні наслідки. Більшість вживали рибну продукцію, зокрема рибу в'ялену, виготовлену в домашніх умовах або придбану в місцях несанкціонованої торгівлі.

ДОВІДКОВО:

Захворювання починається з нудоти, блювання, болю у животі, порушення випорожнення без патологічних домішок. Це продовжується, у середньому, 20-24 год. Пізніше з'являється неврологічна симптоматика: порушення зору – одна з перших ознак ботулізму (хворого турбує «сітка» перед очима, двоїння предметів, важкість читання). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може навіть змінитися тембр голосу.

 При перших проявах хвороби слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Богдана Карц Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено пенсійне посвідчення

    У Рівному знайдено пенсійне посвідчення на ім'я Михалюк Володимир. Звертатися у касу...
  • Знайдено пенсійне посвідчення

    Знайдено пенсійне посвідчення на ПІБ Андреєва О. С.
  • У Рівному шукають власників свідоцтва про шлюб і техпаспорта

    У Рівному у кав’ярні за адресою Кавказька, 2 відвідувачі залишили документи....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного