ON-LINE

Медицина Рівненщини отримає нову субвенцію «для села»

вівторок, 26 грудня 2017
А медики - аванси замість зарплат. Поки що

В бюджеті на наступний рік на медицину Рівненщини передбачили 815 млн гривень. За проект вже проголосували на сесії обласної ради.

Також наприкінці року з держбюджету Рівненщині виділили 8,5 млн гривень субвенції, яка має вирішити проблему нестачі коштів на зарплати медикам. 

Ці гроші медпрацівникам планують виплатити в січні. У грудні ж керівництво області забезпечить медикам лише виплату авансів. 

Крім того, вперше Рівненщина отримала чималі кошти на розвиток сільської медицини, про це розповідає керівник департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк:

За рахунок таких коштів можна буде розвивати сільську медицину і в ОТГ, так і в сільських радах, які ще не утворили на сьогодні ОТГ. Зокрема реконструювати, будувати, проводити капремонти сільських амбулаторій, оснащувати їх та купувати обладнання, здійснювати закупівлю швидких.

Також нова субвенція дозволить закупити медикам службове житло, каже чиновниця. У видатках на медицину також передбачили збільшення мінімальної заробітної плати та зростання грошового забезпечення на харчування хворих до понад 16 гривень/день.

Для депутатів цього виявилося замало і вони просять збільшити витрати на харчування до 30 грн. 

Голова бюджетної комісії облради Юрій Благодир своєю чергою зазначив, що передбачених на медицину коштів в наступному році все одно не вистачить. Тож сподіваються на подальшу підтримку зі столиці та перевиконання місцевої казни.

Серед проблем, які впливають на забезпечення медицини - небежання деяких лікарень оптимізуватися, а також те, що на Рівненщини є кілька комунальних медзакладів, які вже не потрібні в області, утім продовжують функціонувати та витрачати десятки мільйонів державних коштів. Зокрема в цьому році на них витратили 70 млн грн, каже депутат. 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Билень

    Сьогодні, близько 15:00 години, поблизу бізнес-центру готелю «Мир» було...
  • Втрачено чорний рюкзак

    Рюкзак чорного кольору з документами на ім'я Музичук Роман Миколайович втратили у районі...
  • Знайдено посвідчення водія

    Знайдено посвідчення водія, видане на прізвище Корецький Артем.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного