Мазати усе підряд йодом та зеленкою не треба: не такі вже й безпечні, як здається

Ці флакончики є в кожному домі 

Йод і зеленка десятиліттями вважалися універсальними засобами від будь-яких пошкоджень шкіри.

Подряпина? Зеленка. Синець? Йодна сітка. Прищ? Знову йод. Здавалося, ці засоби можуть усе. Але сучасна медицина попереджає: звичка обробляти все підряд може мати серйозні наслідки.

У чому проблема?

Йод і зеленка дійсно мають знезаражувальну дію, але тільки поверхневу. Їх агресивний склад:

  • висушує шкіру,

  • руйнує молоді клітини, які необхідні для загоєння,

  • створює щільну кірку на глибоких ранах, під якою накопичується рідина й розмножуються бактерії.

Це не тільки не допомагає, а й уповільнює процес відновлення.

Особливо небезпечно:

  • використовувати йод або зеленку на слизових оболонках — потрапляння в очі чи ротову порожнину може викликати опіки;

  • рясно мазати навіть дрібні подряпини — можна отримати хімічну травму, свербіж, почервоніння, алергію.

Що радять лікарі?

Сучасні фахівці рекомендують обирати безколірні антисептики:

  • хлоргексидин

  • мірамістин

Вони:

  • не пересушують шкіру,

  • діють м’яко,

  • не маскують проблему,

  • дозволяють вчасно побачити ознаки запалення.

Йод і зеленка — пережитки минулого, коли не було альтернатив.

Сьогодні бездумне використання «перевірених» засобів може шкодити більше, ніж допомогти.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

Більше оголошень