Хто і навіщо вирубує Козлин? Майже гектар 180-річних дерев «іде під ніж» (ФОТО/ВІДЕО)

Бо старі?

Козлин – одна з наймальовничіших місцин на околицях Рівного. Ліс, який ніколи не перестає дивувати нас своєю красою, і де впродовж року відпочивають тисячі рівнян.

Щоразу повідомлення про вирубку тут дерев відлунює в серцях мешканців обласного центру – гострим занепокоєнням, обуренням та тривогою:

Ну, скільки ж можна!

Так і цього разу: відео та фото вирубаних дерев опубліковані в Instagram, викликали справжній резонанс.

 
 
 
 
 

Масив поблизу села Козлин перебуває в управлінні держпідприємства «Костопільський військовий лісгосп», повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства:

- Майже 20% лісу в Рівненській області перебуває у підпорядкуванні інших лісокористувачів.
 

Зокрема лісовий масив поблизу с. Козлин, що у Рівненському районі, в управлінні ДП «Костопільський військовий лісгосп», який не належить до структури Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, - йдеться у повідомленні.

Керівництво Костопільського військового лісгоспу підтвердило, що рубку в Козлині проводять вони, але...

Якщо точно, то це називається «рубка головного користування»*, розповів Радіо Трек директор держпідприємства Анатолій Шумило:

- Дерева, заплановані до рубки у Козлинському лісництві, вже перестояні і не мають цінності. Громадські слухання щодо вирубки на площі 0,9 га відбулися ще в липні.
 

Звідти мають забрати 236 кубометрів. Дерева повезуть в Костопіль на розпиловку.
 

Якщо з них вийде пиломатеріал – його відправлятимуть на експорт.

Навесні на цій же площі посадять нові соснові дерева, - обіцяє Анатолій Шумило. Можливо, але чи виглядають вам уже зрізані там дерева – аж настільки старими?

ФОТО: rivne_1283

Довідково:

* Рубки головного користування – проводять з метою заготівлі деревини у стиглих та перестійних лісових насадженнях, в основу яких покладено дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень