Понад 1,5 тис. га пралісу знайшли на Рівненщині (ФОТО)

У семи лісгоспах

Природні ліси площею близько дві тисячі га експерти знайшли у Рівненській області.

Вони розташовані у межах Висоцького, Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Рафайлівського, Рокитнівського та Остківського лісгоспів.

Найбільш цілісний масив природних лісів площею майже 260 га виявили у межах Остківського  лісгоспу.

Цим природним лісам вдалося зберегтися завдяки належній охороні та важкій доступності для людини.

За словами експертів, нині є певні загрози, що насуваються на ділянки цінних природних лісів.

Зниження рівня ґрунтових вод, тривалі посушливі періоди протягом року та інші зміни клімату, призводять до послаблення стійкості деревостанів. В окремих випадках  вірогідність вирубки дерев набагато збільшується.

Першочерговим завданням лісівників є збереження природних лісів. Лише надання природоохоронного статусу цим територіям може пригальмувати небезпеку їх знищення.

Торік праліси шукали на території Волинської та Житомирської областей. Експерти виявили  723,7 га природного лісу у Волинській області та 675,5 га на Житомирщині.

Однак досліджувати праліси на Рівненщині продовжуватимуть.

До слова, природні ліси – ділянки площею понад 20 га.  Деревостани природного походження та значного віку.

У таких лісах ніколи не рубали або не заготовляли дрова, не випасалася худоба та не було іншого прямого впливу людини.  Сьогодні немає лісів, які б у тій чи іншій формі не піддавалися б непрямому антропогенному впливу, як наприклад, через емісії (перенесення забруднювачів атмосферними потоками). Проте, ще збереглися лісові масиви різної площі, в яких ніколи не проводилася заготівля деревини. Ділянки природних лісів збереглися у Карпатах і Поліссі.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень