Люди, що перехворіли COVID-19, мають імунітет протягом 6 місяців, – дослідження

Пацієнти з коронавірусом, які перенесли легку або безсимптомну інфекцію, мають "клітинний імунітет" до вірусу протягом шести місяців.

Це показало дослідження Бірмінгемського університету, у якому взяли участь 100 людей з Великої Британії. Всі піддослідні не були госпіталізовані.

Вчені, які представляли висновки, заявили, що вони "заспокоюють", але не мають на увазі, що в рідкісних випадках люди не можуть заразитися хворобою двічі.

Пол Мосс, професор гематології з Бірмінгемського університету зазначив:

Хоча наші результати викликають у нас обережний оптимізм щодо сили та тривалості імунітету, сформованого після зараження COVID-19, це лише одна частина головоломки.

 

Нам ще потрібно багато чого навчитися, перш ніж ми повністю зрозуміємо, як працює імунітет до COVID-19.

Дослідження, яке ще не було рецензовано іншими експертами, встановило, що хоча у деяких пацієнтів рівень антитіл знизився, їх відповідь на Т-клітини залишалася стійкою.

Дослідження також виявило, що розмір Т-клітинної відповіді різнився і був значно вищим у людей, які мали симптоматику COVID-19, ніж у тих, у кого при зараженні не було симптомів.

Дослідники заявили, що це можна трактувати двояко: цілком можливо, що вищий клітинний імунітет може дати кращі результати захисту від повторного зараження у людей, які мали симптоми, або що безсимптомні пацієнти можуть краще боротися з вірусом без необхідності генерувати значну імунну відповідь.

Експерти, які не брали участі у дослідженні, вважають, що його висновки важливі та могли б доповнити знання про потенційний захисний імунітет до COVID-19.

Ці результати дають запевнення в тому, що, хоча титр антитіл до SARS-CoV-2 може падати нижче рівня, який можна виявити протягом декількох місяців, рівень імунітету до вірусу може зберігатися. Однак залишається критичне питання: чи забезпечують ці стійкі Т-клітини ефективний захист від повторного зараження? – сказав Чарльз Бангем, голова правління імунологія в Імперському коледжі Лондона.

Хоча понад 46 мільйонів людей у всьому світі інфіковані COVID-19, підтверджені випадки повторного зараження трапляються дуже рідко.

ДЖЕРЕЛО: Українська Правда

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень