ТСН: «Лікарі сказали, так буває...», - у Рівному жінка померла після планової операції (ВІДЕО)

Чоловік померлої впевнений, що вона б вижила, якби лікар з реанімації своєчасно надав допомогу

У Рівному 39-річній жінці зробили планову операцію на щитоподібній залозі, а за кілька годин пацієнтка почала задихатися, серце зупинилося, жінка впала в кому і померла.

Двоє дітей лишилися без матері. Родичі кажуть – винні медики, бо ті не квапилися надавати допомогу, Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після планової операції усі аналізи Наталі були в нормі. Оперативне втручання, кажуть, також минуло добре. Та за кілька годин жінка написала повідомлення матері, що їй стає зле.

- 20 година 53 хвилини вона пише смску: «Мене починає душити». Я їй відписую, що «доця, покажи цю смску лікарям». Вони прийшли і сказали, у всіх так буває і пішли, - розповідає матір померлої Валентина Кардаш.

Та ставало ще гірше, кажуть родичі. За годину сусіди по палаті почали кликати на допомогу. Прибігли лише медсестри.

- Одна кисень і щелепу тримала, друга робила непрямий масаж, третя викликала реанімацію. На четвертий раз вони додзвонилися, - розповідає Валентина Кардаш.

Рідні кажуть, що з реанімації скерували жінку-інтерна, але та нічого не робила. Про це їм розповіли дівчата, які були в палаті. Однак зрештою, кажуть, лікар таки прийшов і інтубував Наталю.

- Прийшов через 15 хвилин після інтерна, інтерн прийшов через 5, він - ще через 15, в розвалочку, - переповідає матір жінки.

Згодом виявилось, що в Наталі сталась зупинка серця, була клінічна смерть. Вона впала у кому. Її чоловік Сергій Лукащик каже, що в жінки був дуже сильний набряк мозку, вона дихала тільки через апарат ШВЛ.

За 13 днів, не приходячи до тями, Наталя померла. Дружина би жила, певен Сергій, якби лікар з реанімації своєчасно надав допомогу.

- Я звинувачую у всьому реанімацію. Ми хочемо покарання лікарю, всіх причетних до цього випадку, щоб не було іншого такого ще раз, - каже чоловік померлої.

Головний лікар Рівненської обласної лікарні Віктор Ткач заявив, що якщо дійсно винні лікарі, то звичайно вони будуть покарані. У лікарні уже створили комісію, яка має проаналізувати дії медиків. Сам лікар з реанімації нині у відпустці. На запитання, чому прийшов запізно, адміністрації пояснив, що начебто займався іншим пацієнтом у іншому корпусі.

За неналежне виконання медиками своїх обов'язків у поліції відкрили провадження. Уже вилучили документацію із закладу.

- Проведена первинна судмедекспертиза, встановлена причина смерті. Вона полягає в набряку головного мозку, наслідки пережитої клінічної смерті і інших похідних наслідків, - повідомив заступник керівника Нацполіції Рівненщини Олександр Панасюк.

Попереду ще комісійна судмедеспертиза. Якщо таки буде встановлена провина медиків – їм загрожуватиме щонайменше п'ять років за ґратами.

Матір та чоловік Наталі нині намагаються заспокоїти дітей, які тяжко переживають смерть мами. Їм 8 та 14 років. Для них знадобилась допомога психологів.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень