Легальні наркотики у Рівному: світ відмовляється, а Україна лише починає?

До Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків

Близько ста наркозалежних щодня отримують метадон у Рівненському обласному центрі психічного здоров’я.

Безкоштовну дозу наркотиків називають замісною підтримуючою терапією (ЗПТ), яка дає можливість замінити так звані «кримінальні наркотики» на медичні та стримує розповсюдження ВІЛ/СНІДу.

За допомогою подібних програм, які реалізовувалися на Рівненщині раніше, до нормального життя змогли повернутися лише двоє із десяти наркозалежних, каже завідувач наркологічним відділенням диспансеру Ігор Драганчук:

 - Ремісія невисока: десь 10-15 %. Є такі люди, які зняті з обліку, бо вже вилікувалися.

 

Є такі, які відновлюють наркотизацію.

 

А є ті, хто отримує препарати замісної підтримуючої терапії. Вони соціалізовані, повертаються у сім’ї, ідуть на роботу.

 

Замісна підтримуюча терапія дозволяє наркозалежним займатися своїми справами, а не шукати наркотики. А взагалі така терапія передбачена для того, щоб мінімізувати шкідливий вплив наркотиків та здоров’я людини та на саме суспільство.

Нині на диспансерному обліку у Рівному перебуває 957 осіб. З них менше сотні добровільно отримують замісну терапію.

В області на обліку перебуває близько півтори тисячі наркоманів.

Аби отримати потрібну дозу легальних наркотиків, хворому треба прийти на пункт видачі та у присутності лікаря вжити потрібну дозу.

 - Пацієнт добровільно підписує згоду про те, що стає учасником замісної підтримуючої терапії. Так само добровільно він може у будь-який момент залишити цю терапію. Суть програми – стабільне вживання препаратів під наглядом. Постійно знижується доза і в результаті можна вийти з програми і жити без наркотиків. Ця програма є безкоштовною, препаратів достатньо. Їх закупляють за державний кошт, - каже лікар ЗПТ центру психічного здоров’я Тетяна Пасічник.

Зауважимо, що наприкінці 80-х років минулого століття ПАРЄ закликала уряди всіх країн світу заборонити метадонові програми.

Мотивували це тим, що від метадону померло більше наркоманів, аніж від героїну.

Ці рекомендації більшість країн Європи давно застосовують.

Натомість, в Україні лише у 2018 році вперше за багато років впровадили державну метадонову програму.

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень