Комуналка у 2021 році: на скільки «злетять» тарифи

Зокрема, ціни на газ, електроенергію і теплопостачання

Цьогоріч в Україні різко зросте вартість практично усіх комунальних послуг. Крім того, з’явиться нова абонентська плата, інформує OBOZREVATEL.

Електроенергія – дорожчатиме протягом року

Реальна собівартість однієї кВт год електроенергії на сьогодні становить близько 2,41 грн. Водночас українці платять у середньому 1,1 грн (90 копійок за перші 100 кВт год і 1,68 грн за кожну наступну).

Насамперед із січня 2021-го скасували пільговий тариф на перші 100 кВт год. Тобто замість 90 копійок доведеться платити вже 1,68 грн.

В Україні востаннє тарифи на електроенергію підвищували ще в 2017-му, відтоді її ринкова вартість злетіла вдвічі, проте тариф не переглядали. І насправді, чим довше з цим зволікають, тим більше проблем виникає.

За підвищення тарифу найближчим часом відповідатиме новий в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Газ – буде дорожчати до лютого

Вартість блакитного палива в Україні переглядають щомісяця. До того ж, єдиного тарифу для всіх немає: кожна компанія пропонує свої ціни, а українці можуть обирати, у кого й за якою ціною купувати.

Аналітики неохоче озвучують будь-які прогнози, адже точний прогноз скласти неможливо, каже пані аналітик «Української енергетичної біржі» Оксана Запорізька. За її оцінками, подорожчання може тривати аж до лютого 2021 року.

Гаряча вода та опалення – платежі прив'язали до газу

Після підвищення тарифу на газ слідом зростатимуть і ціни на опалення та гарячу воду. Наприклад, тільки в грудні вартість блакитного палива для теплокомуненерго збільшилась на 13,5%.

Газ – близько 70-80% складової тарифу на гарячу воду й опалення. Відповідно, вже у грудні з'являться економічні підстави для підвищення цін на вказані комунальні послуги на 9,5%.

Ціна блакитного палива для виробників тепла розраховується відповідно до постанови Кабміну № 867 від 19 жовтня 2018 року, з урахуванням змін цін на європейських газових хабах.

Абонплати введуть на все: скільки доведеться платити

Абонентську плату на блакитне паливо підвищать. В Україні з 1 січня 2021-го в усіх регіонах підвищують абонентську плату на газ. У деяких ціна збільшиться більш як вдвічі. Це пов'язано з подорожчанням собівартості доставки і розподілу блакитного палива, зростанням зарплат і необхідністю ремонтувати комунікації.

Також цьогоріч введуть абонентські плати практично на всі комунальні послуги. За підрахунками OBOZREVATEL, абонплата на воду та опалення буде в межах 32,19 грн, а на сміття – 15,2 грн.

 

Тобто в сумі потрібно буде платити близько 111,7 грн на місяць (за умови, якщо є гаряча, холодна вода і опалення).

Абонентська плата вже передбачена законом, але її введення перенесли через карантин.

Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій розповіла: з 2018-го в тарифах не закладені суми на обслуговування і ремонт мереж. Відбулася законодавча колізія, внаслідок якої у постачальників, за словами Бабій, іноді немає грошей навіть на те, щоб надрукувати і виставити платіжки.

В Україні комунальні послуги дорожчатимуть разом із ростом інфляції та витратами на заробітні плати.

В 2021-му, за різними оцінками, в сумі доведеться віддавати за комуналку щонайменше на 20% більше.

Одна тільки електроенергія подорожчає майже удвічі.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень