Кому з українців скоротять пенсії до мінімального рівня: назвали чотири категорії осіб

Хто потрапить під скорочення

Кабмін підтримав законопроєкт про скорочення пенсій українцям, яких визнали колаборантами. Закон пропонує скоротити пенсії таким громадянам до прожиткового мінімуму.

Також новий документ передбачає скорочення пенсій особам, засудженим до обмеження волі або позбавлення волі за скоєння умисного кримінального злочину проти основ національної безпеки, громадської безпеки, миру, безпеки людства, міжнародного правопорядку.

Протягом терміну відбування покарання їм виплачуватимуться пенсії у розмірі, що не перевищує розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Слідчі та прокурори мають надати Пенсійному фонду перелік ув'язнених, яким потрібно перерахувати пенсії.

Раніше Міністерство соціальної політики розробило проєкт закону, яким пропонувалося позбавити пенсій:

  • за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади (стаття 109 Кримінального кодексу України);
  • за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України (стаття 110);
    за державну зраду (стаття 111);
  • за колабораційну діяльність (частини третя – восьма статті 111-1).

Цей законопроєкт поки що не прийнятий. Також у ньому пропонувалося взагалі не виплачувати пенсії тим, хто переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України або за межами України та/або оголошених у розшук.

Можливо, депутати ще повернуться до ухвалення і цих змін у майбутньому і зовсім позбавлять пенсій деяких ув'язнених.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень