

Список протипоказань опублікували у збірнику, випущеному за підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ
Першочергово не можна вакцинувати людей, молодших, ніж зазначено в інструкції до препарату. Тобто, якщо там вказано, що вакцинація лише від 18 років, то людям до цього віку не можна імунізуватися.
Протипоказання до вакцинації
алергічні реакції на компоненти препарату
тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини
гарячка (температура понад 38°C)
Водночас важливо розуміти, що якщо у вас в анамнезі є алергії, це не обов’язково означає, що організм погано відреагує на вакцину, оскільки бувають алергії на різні речовини. У МОЗ зазначають, що алергія могла проявитися не на компоненти саме цього препарату.
Проте вакцину від коронавірусу варто вводити в організм під наглядом лікаря, щоб фахівець міг допомогти у випадку важкої алергічної реакції. Автори збірника наголошують, що люди, які мали тяжку алергічну реакцію після першої дози вакцини, не мають отримувати другу дозу.
Вакцинацію проводять медичні працівники, які можуть надати допомогу у випадку прояву алергічної реакції. Вони просять пацієнта побути в лікарні чи амбулаторії ще деякий час. Якщо станеться важка реакція, то медики зможуть надати людині невідкладну допомогу.
Водночас експерти наголошують, що якщо у вас є алергія на пилок чи пил, то імунізуватися можна. Побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для жодної вакцинації. Протипоказання – тяжка алергія на компоненти препарату чи попередню введену дозу вакцини.
Застуда чи нежить з температурою менше за 38°C не є перешкодою для вакцинації. Проте автори збірника радять українцям зробити вакцинацію в інший час, оскільки ці симптоми можуть бути проявами Covid-19. Для убезпечення від зараження медичних працівників не рекомендовано вакцинуватися в цей час.
У МОЗ наголошують, що старший вік – не є протипоказанням до вакцинації проти коронавірусу. Крім того, саме ці люди перебувають у групі ризику важкого перебігу захворювання.
Після ГРВІ чи застуди можна вакцинуватися проти коронавірусу з будь-яким інтервалом, навіть через тиждень після одужання.
У збірнику зазначають, що саме люди з цим захворюванням перебувають в групі ризику. Препарати від Covid-19, що дозволені до використання в Україні, належать до інактивованих вакцин. Такі препарати – безпечні для ВІЛ-позитивних людей.
Бронхіальна астма не є протипоказанням до імунізації проти коронавірусу. Навпаки, астма – це показання для пріоритетної вакцинації. Оскільки люди, які страждають на це захворювання, ризикують важко захворіти чи отримати ускладнення від коронавірусу. Саме з цієї причини експерти наголошують, що цим людям потрібна імунізація.
Відповіді на запитання про ... by Юля Захарченко
Джерело: Факти
Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Переведення годинників змінили: з’явилося уточнення про літній час 2025
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
Посольство України у Польщі оприлюднило важливу заяву для українських чоловіків
Спроба провалилася: українців повернули з польського кордону через негаразди в документах
На якому поверсі краще жити: ви будете здивовані і навіть схочете змінити житло
На Рівненщині працює вже 48 пунктів щеплення проти коронавірусу (+КАРТА)
На Рівненщині зареєстровано одну смерть і 296 нових хворих на коронавірус
У МОЗі сказали, від чого померла військова, яка днями вакцинувалася проти ковіду
Інфікуватись ковідом після вакцинації реально! У Рівному прокоментували такі випадки
Влітку подорожі Європою відновляться, але лише для «просканованих»? (ФОТО)
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415