Колишній депутат облради втрапив в антисемістський скандал через день прибирання єврейського кладовища

Та слово «жиди»

Фото з ЧаРівне.інфо

Місцевий волонтерський центр Джоінта у Рівному збирався прибрати на старому єврейському цвинтарі, який називають «Єврейка». Працівник центру звернувся до Віктора Кривуна з громадської організації «Толока Рівненська» з питанням, чи планують і вони прибирання на тому ж цвинтарі у ті ж самі дні, аби не створювати перехресних робіт. І запропонував провести прибирання в інший день.

Видання jewishnews.com.ua зазначає, що «Толока Рівненська» регулярно прибирає у Рівному, і на єврейському цвинтарі також, за що місцева єврейська спільнота висловлює подяку.

 

Та, як зазначає видання,

у відповідь на питання про дату Віктор Кривун, колишній депутат Рівненської облради і колишній член «Свободи», обурився таким проханням від єврейського волонтерського центру, звинуватив євреїв у ненависті до українців, назвав «жидами» та акцентував на тому, що місто «власне», а євреї тут, мовляв, чужі.

 

Тож ця організація вважає, що

Віктор Кривун висловив «брехливі, нелюдські, демонізовані або стереотипні твердження про євреїв», а також здійснив «словесний вияв  ненависті шляхом використання слова «жиди»», яке, як зазначають у цьому виданні, в сучасній Україні має негативне звучання.

Видання також нагадує, що напочатку ХХ століття у Рівному 70% населення становили євреї, а під час Другої світової війни в урочищі Сосонки нацисти знищили від 15 до 18 тисяч євреїв, - пише Радіо Трек.

Радіо ТРЕК у Тelegram. Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень