Картоплю з сосискою замінять на китайську печеню та овочі з соусом «Бешамель» у школах Рівненщини

Нардеп Дмитро Соломчук розповів про необхідність такої реформи

З 1 вересня в Україні повноцінно почне діяти реформа шкільного харчування. Нардеп Дмитро Соломчук запросив експертів, які презентували для голів ОТГ і РДА Рівненщини основні пункти реформи.

Серед них - заступник міністра економічного розвитку Сергій Глущенко, який і презентував ті зміни, які плануються запровадити у шкільних їдальнях.

Харчування у школах потребує змін, оскільки зараз воно далеке від потреб дітей, говорить нардеп Дмитро Соломчук: 

Коли проаналізувати, чим харчуються наші діти в школах – це просто жах. Картоплю, сосиску, незрозумілий шматок масла з пальмової олії, все. Нині ж буде підбиратися усе повністю по каталогу, аби дитина отримувала раціон, наповнений вітамінами та калоріями.

Дмитро Соломчук
Дмитро Соломчук

За словами народного депутата, дітей годують неповноцінним раціоном з шкідливими продуктами з надлишком солі та цукру, сосисками сумнівного походження і малою кількістю справжнього м’яса.

А це спричиняє розвиток неінфекційних захворювань: ожиріння, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет і навіть деякі види раку.

Реформа покликана значно розширити кількість страв, модерзнізувати харчоблоки та підвищити кваліфікацію кухарів. Передбачається:

  • 5-ти разове харчування;
  • страви повторюються один раз на два місяці (а не два тижні);
  • 160 рецептів страв української та світової кухні;
  • більше фруктів і м‘яса, менше хліба;
  • більше каш, вводиться булгур, пшоняна крупа, кускус, сочевиця.

Реформу ініціювала перша леді Олена Зеленська у 2020 році, а роботу починали із масштабного дослідження у 500 сотнях шкіл.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень