Картоплю з сосискою замінять на китайську печеню та овочі з соусом «Бешамель» у школах Рівненщини

Нардеп Дмитро Соломчук розповів про необхідність такої реформи

З 1 вересня в Україні повноцінно почне діяти реформа шкільного харчування. Нардеп Дмитро Соломчук запросив експертів, які презентували для голів ОТГ і РДА Рівненщини основні пункти реформи.

Серед них - заступник міністра економічного розвитку Сергій Глущенко, який і презентував ті зміни, які плануються запровадити у шкільних їдальнях.

Харчування у школах потребує змін, оскільки зараз воно далеке від потреб дітей, говорить нардеп Дмитро Соломчук: 

Коли проаналізувати, чим харчуються наші діти в школах – це просто жах. Картоплю, сосиску, незрозумілий шматок масла з пальмової олії, все. Нині ж буде підбиратися усе повністю по каталогу, аби дитина отримувала раціон, наповнений вітамінами та калоріями.

Дмитро Соломчук
Дмитро Соломчук

За словами народного депутата, дітей годують неповноцінним раціоном з шкідливими продуктами з надлишком солі та цукру, сосисками сумнівного походження і малою кількістю справжнього м’яса.

А це спричиняє розвиток неінфекційних захворювань: ожиріння, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет і навіть деякі види раку.

Реформа покликана значно розширити кількість страв, модерзнізувати харчоблоки та підвищити кваліфікацію кухарів. Передбачається:

  • 5-ти разове харчування;
  • страви повторюються один раз на два місяці (а не два тижні);
  • 160 рецептів страв української та світової кухні;
  • більше фруктів і м‘яса, менше хліба;
  • більше каш, вводиться булгур, пшоняна крупа, кускус, сочевиця.

Реформу ініціювала перша леді Олена Зеленська у 2020 році, а роботу починали із масштабного дослідження у 500 сотнях шкіл.

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Влад Пєрязєв

Влад Пєрязєв

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Більше оголошень