Хто в Україні має право на достроковий вихід на пенсію? Правила оновили

Кому тепер дозволяється йти на заслужений відпочинок раніше передбаченого законом терміну

Українці за певних умов можуть вийти на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку. Це стало можливим завдяки закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», який набув чинності 30 квітня.

Отже, право на дострокову пенсію мають громадяни:

  • які звільнені з роботи через скорочення штату або ліквідацію підприємства – за 1,5 року до досягнення ними пенсійного віку;
  • батьки дітей, які страждають на рідкісні захворювання, але яким не встановлено інвалідність.

Однак важливою умовою для дострокового виходу на пенсію є повний страховий стаж.

 

Дострокова пенсія при ліквідації підприємства

У такій ситуації працівнику необхідно стати на облік державної служби зайнятості та при відсутності підходящої для них роботи або ж при невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров'я - пенсія оформляється раніше.

Дострокова пенсія для батьків

Достроково вийти на пенсії також можуть матері або батьки багатодітних сімей, а також ті, у кого на утриманні перебувають діти з рідкісними та важкими захворюваннями, у яких немає встановленої інвалідності.

Це стосується, зокрема, матерів, які народили п'ятеро і більше дітей і виховали їх до 6-річного віку, і матерів, які виховують дитину з інвалідністю - по досягненню 50-річного віку і наявності 15 років страхового стажу.

А для батьків, які виховували самостійно п'ятьох або більше дітей, або ж дітей з інвалідністю – по досягненню 55-річного віку та наявності 20 років страхового стажу.

Пенсійний вік в Україні на сьогодні становить, нагадаємо, 60 років для чоловіків та жінок. А от необхідний страховий стаж зростає щороку. У поточному році він становить 29 років, а у 2028 році досягне 35 років.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень