У Рівному є хата-стрибунець

Незвичайна хата розташована по вулиці Шевченка, 119

— Це не звичайна хата, а хата-стрибунець, — розповідає завідувачка відділу музею, дослідниця історії рівненських вулиць Галина Данильчук. — Щоправда, за своє існування вона стрибнула лише один раз — до метра у висоту, але зі стінами, дахом і підвалом! Очевидцем цього був господар оселі Олександр Листопад.

За словами Галини Данильчук, трапилося це під час війни, коли фашисти бомбардували Рівне. Особливо дісталося залізничній станції, неподалік якої була розміщена ця хата.

Від бомбардувань сім’я рятувалась у льосі. Якось наліт застав Олександра з хлопцями не вдома, а поблизу. Залягли, щоб перечекати біду.

Підіймає голову — і бачить: його хата від вибухової хвилі «підстрибнула», та так, що під нею утворився чималий просвіток, а за якусь мить вона знову опустилася додолу.

На щастя, обійшлося без жертв, а заодно без серйозних ушкоджень для хати. 

Нині ця хата, якій понад 100 років, є експонатом обласного краєзнавчого музею.

Джерело: Голос України

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень