ХАЕС готується відправляти відпрацьоване ядерне паливо у зону відчуження (ФОТО/ВІДЕО)
Днями завершили будівництво важливої залізничної колії
Залізничну колію від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км збудовано у рекордно короткий термін – як і обіцяв Енергоатом. Прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга – зі станції Янів.
9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.
П’ять місяців тому, 3 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України Розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча – Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом». Ініціатором передачі виступила сама Компанія – з метою завершити будівництво у найстисліші терміни.
- Після передачі Енергоатом оперативно провів переговори з «Укрзалізницею», яка виступила виконавцем робіт із прокладання полотна залізничної колії, уклав відповідний контракт та профінансував роботи.
Наразі завершуються роботи зі збору та вивозу залишків рослин і чагарників, від яких розчищали колію. Будівельники наводять остаточний лоск, – повідомив генеральний директор ВП «Атомпроєктінжиніринг» Микола Божко.
Він додав: уже до 20 липня відбудеться прогін першого пробного спецпотяга на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом.
Т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що протягом трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплексу ЦСВЯП. Та вже невдовзі туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької і Южно-Української, – що зберігатиметься там протягом наступних ста років.
- Ми вдячні нашим партнерам з «Укрзалізниці» за оперативну допомогу у завершенні реконструкції надважливої для роботи ЦСВЯП залізничної колії «Вільча-Янів».
Впевнений, що до Дня Незалежності нам вдасться завершити проходження всіх дозвільних процедур у Державній інспекції ядерного регулювання та доправити у Сховище перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом, – сказав пан Котін.
Радіо Трек: НОВИНИ