ХАЕС готується відправляти відпрацьоване ядерне паливо у зону відчуження (ФОТО/ВІДЕО)

Днями завершили будівництво важливої залізничної колії

Залізничну колію від станції Вільча до станції Янів протяжністю 43 км збудовано у рекордно короткий термін – як і обіцяв Енергоатом. Прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга – зі станції Янів.

9 липня 2021 року дві бригади зустрілися та забили «золотий костиль» у колію, яка з’єднала Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) із залізничною мережею України.

П’ять місяців тому, 3 лютого 2021 року, Кабінет Міністрів України Розпорядженням №91-р передав залізничну колію «Вільча – Янів» (зона відчуження, Іванківський район Київської області) на баланс НАЕК «Енергоатом». Ініціатором передачі виступила сама Компанія – з метою завершити будівництво у найстисліші терміни.

- Після передачі Енергоатом оперативно провів переговори з  «Укрзалізницею», яка виступила виконавцем робіт із прокладання полотна залізничної колії, уклав відповідний контракт та профінансував роботи.

 

Наразі завершуються роботи зі збору та вивозу залишків рослин і чагарників, від яких розчищали колію. Будівельники наводять остаточний лоск, – повідомив генеральний директор ВП «Атомпроєктінжиніринг» Микола Божко.

 Він додав: уже до 20 липня відбудеться прогін першого пробного спецпотяга на ЦСВЯП з імітатором контейнера з відпрацьованим ядерним паливом.

Т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що протягом трьох років будівництво цієї під’їзної колії залишалося суттєвою перешкодою для запуску в експлуатацію першого пускового комплексу ЦСВЯП. Та вже невдовзі туди доправлятимуть відпрацьоване ядерне паливо з трьох атомних електростанцій – Рівненської, Хмельницької і Южно-Української, – що зберігатиметься там протягом наступних ста років.

- Ми вдячні нашим партнерам з «Укрзалізниці» за оперативну допомогу у завершенні реконструкції надважливої для роботи ЦСВЯП залізничної колії «Вільча-Янів».

 

Впевнений, що до Дня Незалежності нам вдасться завершити проходження всіх дозвільних процедур у Державній інспекції ядерного регулювання та доправити у Сховище перші контейнери з відпрацьованим ядерним паливом, – сказав пан Котін.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень