Гроші за «пакунок малюка» можна витрачати на будь-які потреби. Умови змінили (ДЕТАЛІ)

Спеціальна картка для отримання «дитячих» грошей теж більше не потрібна

Зважаючи на те, що багато українців в умовах війни втратили стабільні доходи, уряд України дозволив вільно використовувати т.зв. «дитячі» гроші, отримані як компенсацію за «пакет малюка». Отож, нині виплату можна витратити не лише на дитячі, а й на будь-які інші необхідні товари та послуги.

Про це 6 березня повідомила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна.

Наразі сім'ям кошти можуть знадобитися на їжу, ліки, паливо для того, щоб переїхати у безпечне місце… Ми зняли обмеження на використання грошової компенсації на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення, — розповіла пані міністр.

 

Що ще змінилося з «дитячими» грошима

Скасовано вимогу, що «дитячі» гроші треба обов'язково витратити протягом 12 місяців.

Також більше не діє норма щодо обов'язкового розміщення коштів на спецрахунку — гроші можна отримати на будь-який рахунок сім'ї у державному ПриватБанку.

Як отримати «дитячі» гроші?

Аби отримати грошову компенсацію за «пакет малюка», потрібно подати заявку до органів соцзахисту при районних адміністраціях або виконавчому органі міськради.

Перелік документів, які потрібно пред'явити:

копію свідоцтва про народження;

довідку з пологового будинку про неотримання «пакету малюка»;

для опікунів — копію рішення про встановлення опіки;

для патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів — копію рішення про влаштування дитини у сім'ю/дитячий будинок сімейного типу.

У Мінсоцполітики кажуть, що якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо прикласти копію документа, який підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров’я або поза ним.

Нагадаємо, що з грудня 2021 року розмір компенсації становить 6 300 грн.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень