Гроші швидко зникають: українці розповідають, що їх шокує у Канаді, та чому вони повертаються додому

Що не так для частини українців у дружній Канаді?

Канада прийняла 173 тисячі українців за програмою «Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки» (CUAET), яку запровадили у зв’язку із війною. Така віза дозволяє працевлаштуватися та інтегруватися у канадійське суспільство.

Втім частина українців ухвалюють рішення повернутися в Україну попри війну. Саме про таких українців розповідається у матеріалі cbc.ca.

Олександра Балицька переїхала до Торонто на запрошення канадського роботодавця, коли восени в Україні почалися атаки на інфраструктуру та відключення світла.

Її шокували високі ціни та вимога предоплати за три місяці оренди.  Згідно з федеральною програмою, кожен дорослий має право на одноразову виплату в розмірі 3000 доларів, а сім'ї з дітьми можуть отримати додатково 1500 доларів на кожну дитину.

Але в такому місті, як Торонто, ця сума швидко зникла. Балицька каже, що у неї вимагали три місяці квартплати наперед, а у деяких її друзів – більше.

 

Потім, через півроку, Балицьку звільнили з тієї ж компанії, яка запросила її до Канади. Побачивши «жорстокий» ринок праці, де, за її словами, їй довелося конкурувати з сотнями претендентів на посаду, вона вирішила, що настав час повертатися додому.

Єгор Горенич, фото cbc.ca

17-річний студент із Дніпра Єгор Горенич прожив у Канаді з тіткою 2 місяці та вирішив повернутися, бо йому було складно знайти друзів у канадській школі та він почував себе ізольованим.

Я не міг звикнути до канадського способу життя. Європейський спосіб життя занадто знайомий, занадто улюблений. Ми не могли дозволити собі залишатися в іншій європейській країні, тому я повернувся в Україну, – розповів українець.

Співробітник соціальної служби українців Канади у Торонто Андрій Зав’ялов особисто знає 15 українців, які повернулися додому. Він опитав 734 українців із візою CUAET та вивчив їхні настрої. Відповідно до зібраних даних:

  • 40,2% спробують залишитися у Канаді назавжди;
  • 4,7% хочуть повернутися до Європи за першої нагоди;
  • ще 11,6% планують повернутися до України після війни;
  • решта опитаних ще не визначилася з планами щодо майбутньої країни проживання.

Головним факторами для повернення батьки, сім’я та родичі. Також українці повертаються, бо їх спонукає любов до рідного дому та туга за життям в Україні, що переважують страх війни.

Раніше про життя українців у Канаді ми розповідали у матеріалах:

«Спилюйте пазурі і вперед до верстата»: українка відверто розповіла, з чим зіткнулася в Канаді

 

«Утримувати родину в Канаді так неможливо!», - українка про роботу, медицину та продукти у вимушеній еміграції

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень