У Рівному погіршується епідситуація з захворюваності на сальмонельоз та гострі кишкові інфекції
На сальмонельоз захворіли майже в 6 разів більше людей, ніж у цей період торік
У весняно-літній період серед мешканців Рівного ускладнюється епідситуація з захворюваності на сальмонельоз та гострі кишкові інфекції (ГКІ).
Найбільш розповсюдженими факторами поширення сальмонельозу є курячі яйця – 59,0% випадків, м'ясні вироби – 28,2%, а також молочні продукти та морепродукти.
Про це повідомляє міське управління епідвідділу Рівненського обласного лабораторного центру.
Висока температура повітря сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, зазначають медики. Небезпечним є як велика кількість мікробів, так і їхні токсини, що потрапили до організму з їжею, і викликають нудоту, блювоту, діарею (пронос) і т.д.
«В І кварталі 2016 року в м.Рівне зареєстровано 39 випадків сальмонельозу (проти 7 в І кварталі 2015 року), зростання на 32 випадки. Показник вищий від середьообласних у 2,5 рази.
Із 39 випадків сальмонельозу, 9 – зареєстровані серед дітей – 23,1%.
Відмічають зростання захворюваності у всіх вікових групах. Найбільш висока захворюваність сальмонельозом серед дорослих – 60,0 % ( 23 випадки); серед дітей від 1 до 4 років –15,4% ( 6 випадків)», – йдеться в повідомленні.
А от найбільш розповсюдженими факторами передачі збудників кишкових інфекцій є ковбасні вироби та м'ясні продукти (майже 20% випадків), а також салати, кондитерські вироби, овочі, фрукти, молоко і кисломолочні продукти та риба.
Зауважимо, що третина людей захворіли на ГКІ через недотримання правил особистої гігієни.
«Із 206 випадків ГКІ – 135 випадків зареєстровані серед дітей – 65,5%. Найбільш високою є захворюваність серед дітей віком від 1 до 4 років – 43,2% (89 випадків), до 1 року – 10,7% (22 випадки) та дорослих – 34,5% (71 випадок)», – інформують у міському управлінні епідвідділу.
Показник хворих на ГКІ – вищий від середньообласного удвічі. До слова, лише в половині випадків вдалося встановити збудника. Найбільше ГКІ викликані ротавірусом (77,5%), а також клепсієлою, протеєм, ентеробактером, ентерококом та ін.
Радіо Трек: НОВИНИ