У Рівному погіршується епідситуація з захворюваності на сальмонельоз та гострі кишкові інфекції

На сальмонельоз захворіли майже в 6 разів більше людей, ніж у цей період торік

У весняно-літній період серед мешканців Рівного ускладнюється епідситуація з захворюваності на сальмонельоз та гострі кишкові інфекції (ГКІ).

Найбільш розповсюдженими факторами поширення сальмонельозу є курячі яйця – 59,0% випадків, м'ясні вироби – 28,2%,  а також молочні продукти та морепродукти.     

Про це повідомляє міське управління епідвідділу Рівненського обласного лабораторного центру.

Висока температура повітря сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, зазначають медики. Небезпечним є як велика кількість мікробів, так і їхні токсини, що потрапили до організму з їжею, і викликають нудоту, блювоту, діарею (пронос) і т.д.

«В І кварталі 2016 року в м.Рівне зареєстровано 39 випадків сальмонельозу (проти 7 в І кварталі 2015 року), зростання на 32 випадки. Показник вищий від середьообласних у 2,5 рази.

 

Із 39 випадків сальмонельозу, 9 – зареєстровані серед дітей – 23,1%.

 

Відмічають зростання захворюваності у всіх вікових групах. Найбільш висока захворюваність сальмонельозом серед дорослих – 60,0 % ( 23 випадки); серед дітей від 1 до 4 років –15,4% ( 6 випадків)», – йдеться в повідомленні.

А от найбільш розповсюдженими факторами передачі збудників кишкових інфекцій є ковбасні вироби та м'ясні продукти (майже 20% випадків), а також салати, кондитерські вироби, овочі, фрукти, молоко і кисломолочні продукти та риба.

Зауважимо, що третина людей захворіли на ГКІ через недотримання  правил особистої гігієни.

«Із 206 випадків ГКІ – 135 випадків зареєстровані серед дітей – 65,5%.   Найбільш високою є захворюваність серед дітей віком від 1 до 4 років – 43,2% (89 випадків), до 1 року – 10,7% (22 випадки) та дорослих – 34,5% (71 випадок)», – інформують у міському управлінні епідвідділу.

Показник хворих на ГКІ – вищий від середньообласного удвічі. До слова, лише в половині випадків вдалося встановити збудника. Найбільше ГКІ викликані ротавірусом (77,5%), а також клепсієлою, протеєм, ентеробактером, ентерококом та ін. 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень