G20 у спільній заяві засудила війну РФ проти України

«Більшістю»

G20 погодила спільну заяву щодо засудження війни Росії проти України. Вони нагадали резолюцію Генасамблеї ООН із закликом до РФ вивести війська з міжнародно визнаної території України. Три дипломатичні джерела повідомили, що декларацію погодили усі країни-учасниці групи. За словами учасника німецької делегації, текст проєкту, який опинився у розпорядженні ЗМІ ще 15 листопада, залишився без змін. 

У тексті зазначають, що «більшість країн-членів рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські страждання та погіршує наявні проблеми у глобальній економіці», але є і пасаж про «відмінність поглядів щодо ситуації та санкцій».

 

Також йдеться про те, що слід дотримуватися міжнародного права, а погрози застосування ядерної зброї є неприйнятною.

 

Крім того, лідери вітають продовження роботи «зернового коридору» через Чорне море. 

Ухвалення спільної декларації тривалий час було під питанням через значущі відмінності позицій щодо війни Росії проти України, у тому числі через те, що Росія сама є членом «двадцятки».

Передовиця свіжого номеру американського журналу "Time"

Нагадаємо, на саміті дистанційно виступив і президент України Володимир Зеленський. У промові він кілька разів згадав групу як G19, «викреслюючи» з неї Росію, пояснив, чому для України неприйнятний умовний «Мінськ-3», та розповів, якими Україна бачить 10 кроків для завершення війни й вирішення створених нею проблем. 

Джерело: Європейська правда  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень