Дрібного часнику ви більше не побачите: хитрощі від бувалих дачників
Як вирощувати гігантський часник - на заздрість всім
Дрібні голівки часнику - досить поширена проблема, з якою стикається мало не кожен другий дачник-городник. Але всьому є причина. Як кажуть медики: аби вилікувати хворобу, треба знати, від чого вона з’явилася. Так і у випадку з часником - є одразу декілька причин, які призводять до дрібного врожаю.
Якщо їх не допускати, розмір часнику наприкінці сезону вас дуже потішить.
9 причин, які призводять до «здрібніння» часнику на вашій ділянці:
- Плід може вродитися дрібним, якщо сорт не місцевий. Наприклад, ви мешкаєте на півночі, а придбали південний сорт культури. Купувати для висадки варто лише місцеві сорти.
- Зубчики, що ви саджаєте, треба брати лише із зовнішнього шару. Пам’ятайте, що із зубчиків внутрішнього шару вийде дрібний часник. І ніяк інакше...
- Грунт під цією культурою не був легким і поживним, а має бути пухким і насиченим мікроелементами - тільки у такому разі можна розраховувати на величезний гарний врожай.
- Можливо, посадковий матеріал давно не оновлювався. Від цього врожай став дрібноплідним. В такому разі вам треба свіжий матеріал для посадки.
- Культура була посаджена не в найкращому місці. Наприклад, там, де до цього росла картопля, томати чи цибуля. Найкраще садити часник на місця, де до цього росли боби, горох, квасоля або гарбуз.
- Зубчики часнику при посадці були надто заглиблені. 4 см - ось оптимальна глибина посадки часнику.
- Не було витримано проміжків між посадками культури. Лунки для зубчиків повинні бути розташовані одна від одної не менш як на 8 см.
- Не можна допускати пересихання часникової грядки. Полив культури має бути регулярним, причому прохолодною водою.
- Не здійснювалися азотне (як з'явилися сходи) і калійне (коли зав'язується цибулина) підживлення. А такі потрібні.
Радіо Трек: НОВИНИ