За якої погоди і температури можна обприскувати сад навесні? І чим

Пора братися за захист дерев від шкідників

Весна — це найкращий час, аби завдати нищівного удару шкідникам, які оселилися на вашій ділянці, та провести профілактику інфекційних захворювань. Однак важливо розуміти, що тут потрібен комплексний підхід, адже різні хвороби та шкідники «прокидаються» у різний час, а це значить, що всього однією обробкою цю проблему вирішити не вдасться.

Обробка саду від хвороб навесні

Збудники таких небезпечних захворювань, як моніліоз, фітофтороз і парша активізуються ще до того, як на деревах і чагарниках починають розкриватися бруньки. І оскільки для боротьби з цими патогенами використовують досить агресивні препарати, то профілактичну обробку саду намагаються проводити якомога раніше.

Зверніть увагу, що обробка саду від шкідників у цей час не принесе ніякої користі, оскільки, по-перше, шкідники ще не встигнуть прокинутися, а по-друге, якщо до моменту першої обробки сніг ще не розтане, то розпорошений фунгіцид піде у ґрунт разом з ним.

 

А нам важливо дочекатися такої погоди, за якої препарати будуть зберігатися на гілках і поверхні ґрунту.

Саме тому для проведення обробок краще обирати ясний і безвітряний день.

Коли обробляти

У садах середньої смуги обробку саду від хвороб проводять вже з кінця березня і до першої декади квітня. Однак насамперед варто орієнтуватися не на календар, а й на погодні умови.

Найбільш оптимальним вважається період, коли повітря прогрівається до 5...7°C. Однак якщо ви помітили, що бруньки на рослинах вже набрякли, а земля під ногами ще не встигла відтанути, можете сміливо братися за обприскувач.

Чим обробляти

У цей час обробку можна провести 2%-вим розчином мідного купоросу, 3%-вим розчином залізного купоросу або препаратами на основі міді — Абіга-Пік, Індиго, ОксиХОМ, Протон Екстра, Хом чи Хомоксил (згідно з інструкцією).

Обробка саду від шкідників навесні

Повторну обробку саду проводять через 15-20 днів, коли бруньки вже лопнули, але листя ще не розкрилося. Саме у цей період починають прокидатися шкідники, личинки яких вражають квітки і зав'язі.

Одразу після сходу снігу, щойно прогріється верхній шар ґрунту, прокидаються після зимової сплячки яблуневий квіткоїд, трубкокрут вишневий, грушева листова галиця, довгоносики, брунькова міль, попелиці, бруньковий кліщ і деякі інші шкідники. Вони відразу переселяються на плодові дерева і чагарники, де починають швидко розмножуватися.

На жаль, дізнатися про наявність на ділянці того чи іншого шкідника можна буде лише постфактум, тобто вже після того, як він пошкодить бруньки, тим самим помітно зменшивши ваші шанси на багатий урожай.

Щоб цього не сталося, вам потрібно буде провести ще одне обприскування саду. Але якщо першу обробку роблять з метою знищення патогенів, то основною метою другої стають саме шкідники.

Коли обробляти

Повторну обробку саду бажано проводити через 15, а краще - 20 днів після першої. Роблять це у другу-третю декаду квітня, орієнтуючись не стільки на календар, скільки на бруньки рослин — до цього часу вони повинні перейти у фазу «зеленого конуса».

Чим обробляти

Авант, Актара, Алатар, Аліот, Аполло, Атом, Герольд, Інта-Вір, Іскра золота, Карбоцин, Кінмікс, Кораген, Неофрал, Суми-альфа, Ци-Альфа, Ф'юрі та ін.

Фінальна обробка саду навесні

Остання весняна обробка саду проводиться для того, щоб закріпити ефект від попередніх. Її мета — захистити дерева і чагарники як від хвороб, так і від шкідників, але при цьому не завдати шкоди рослинам.

Забезпечити комплексний підхід можна за допомогою суміші, що складається з препаратів різної дії.

Коли обробляти

Як і у випадку з попередніми обробками, орієнтуйтеся не на місяць, а на фазу розвитку рослин. Фінальне обприскування проводять у той час, коли на деревах і чагарниках починають утворюватися бутони.

Орієнтовно це відбувається у період з кінця квітня і до середини травня.

Оскільки у суміш входять розчини біопрепаратів, які починають діяти лише за температури, вищої за +5...+7°C, обов'язково звіртеся з прогнозом погоди.

Чим обробляти?

Для того щоб домогтися максимального ефекту, приготуйте наступні компоненти для суміші:

  • 2 л розчину біофунгіциду (Алірин-Б, Фітоспорин-М, Гамаїр, Гліокладин і т. д.);
  • 2 л розчину інсектоакарициду (препарат, який спрямований на боротьбу не лише з комахами, а й з кліщами), наприклад, Актара, Алатар, Аліот, Герольд, Інта-Вір, Іскра золота, Кораген, Неофрал, Суми-альфа, Ци-Альфа, Ф'юрі та ін.;
  • 2 л розчину регулятора росту (Бутон, Зав'язь, Крезацин, Силацин, Цвітень, Епін), які допоможуть підвищити імунітет і стресостійкість дерев та чагарників;
  • 2 л розчину борної кислоти (1 г на 2 л води).

Приготовані згідно з інструкцією розчини злийте у одну ємність і додайте у них 2 л чистої води, аби вийшло 10 л робочої рідини.

Отриманий розчин потрібно використати у день приготування, не залишаючи його на наступний день.

Джерело: Ukr.Media

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень