Довідка від нарколога і психіатра: що ще потрібно для усиновлення дитини в Україні

Що варто знати про тонкощі усиновлення

Усиновлення дитини - це важливий і відповідальний крок, який вимагає ретельної підготовки і дотримання певних норм законодавства. В Україні органами опіки та піклування визначений стандартний пакет документів. Останній, крім довідок про фінансовий стан сім'ї-заявників, повинен включати сертифікат психіатра та висновок нарколога.

Як підготуватися до відповідального кроку і отримати позитивну відповідь завдяки наявності офіційних довідок щодо стану психологічного здоров'я, розповімо нижче.

Вік та статус усиновлювача

Першою і однією з найважливіших умов для усиновлення дитини в Україні є досягнення усиновлювачем повнолітнього віку. Це законодавче вимога спрямована на забезпечення відповідальності приймаючої сім'ї перед дитиною. Оптимальна різниця у віці складає не менше 15 років. При цьому законодавство України дозволяє усиновлювати дітей лише особам, які перебувають у офіційному шлюбі, виключаючи одностатеві сім'ї та неподружжіх осіб.

Підготовка та освіта

В Україні, так само як і в інших країнах Європи та США, усиновлювачам обов'язково пройти спеціальні освітні програми. Це включає в себе курси з виховання та психологічної підготовки, які допоможуть майбутнім батькам краще розуміти особливості виховання усиновленої дитини і справлятися з можливими труднощами. Також під час курсу оцінюється емоційний та психологічний стан усиновлювачів. По закінченні програми парі надається сертифікат нарколога і психіатра, вартість якого встановлюється медичним закладом.

Фінансова стабільність

Матеріальний достаток сім'ї-заявників відіграє важливу роль при усиновленні. Усиновлювачі повинні забезпечувати гідні умови для дитини, включаючи харчування, одяг, особистий простір, медичне обслуговування та освіту. Для демонстрації фінансової здатності усиновлювачів потрібно надати відповідну інформацію, включаючи відомості про медичні витрати.

Соціальна і психологічна стабільність

Під час усиновлення проводиться оцінка соціальної та психологічної готовності усиновлювачів стати батьками. Це включає аналіз сімейної обстановки, мотивацію до усиновлення, а також оцінку готовності створити стабільне та безпечне середовище для дитини. Також оцінюється психологічний стан усиновлювачів. На цьому етапі перевірки благополуччя сім'ї знадобиться офіційна довідка від нарколога і психіатра. Спільне проходження фахівцями може бути не завжди зручним для потенційних батьків або суперечити медичній етиці. Тому наша клініка пропонує пройти медичний огляд психологічного стану вашої сім'ї в комфортних умовах. Вартість сертифіката нарколога і психіатра буде залежати від терміновості отримання документа - від 1 години в відділенні до 3 днів поштою.

Правова процедура

Процес усиновлення оформляється через органи опіки та піклування, що регулюються місцевим законодавством. Це включає у себе подання необхідних документів, взаємодію з біологічними батьками (якщо вони присутні), проведення судових слухань та інші юридичні етапи.

Отримання медичних довідок та сертифікатів

Одним із обов'язкових етапів підготовки до усиновлення є отримання медичних довідок від нарколога та психіатра. Ці документи підтверджують відсутність проблем з психічним здоров'ям та залежність від наркотиків у усиновлювачів.

Швидко отримати офіційний сертифікат психіатра та нарколога ви можете в нашій клініці. Просто залиште заявку в онлайн-формі.

Не витрачайте свої сили та енергію на паперову тяганину — цим займемося ми! Даруйте любов та світ дітям, які в цьому потребують!

*

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень