Вийти з кризи: фільми, що допоможуть віднайти себе

Сподіваємось, цей перелік стане вам у пригоді

Усі ми рано чи пізно опиняємося в ситуації, коли розуміємо: так далі жити не можна. Зазвичай цей стан внутрішньої порожнечі та втрати сенсу існування називають «екзистенційним вакуумом».

Під час війни цей стан у багатьох особливо загострився. Повернути жагу до життя допоможе добірка фільмів, герої яких зіткнулися з питанням: як знайти себе. І знайшли відповідь.

Який сенс мого життя?

«Космополіс» (2012)

Головному герою 28 років. Він багатий та успішний, утім, одного прекрасного дня хлопець розуміє, що його життя порожнє. Весь фільм він женеться на своєму лімузині за дитячими спогадами й відчуває, що бажання померти в ньому сильніше за бажання жити. Це вдала стрічка для тих, хто шукає своє призначення. Вона допоможе глядачеві увійти в дещо меланхолійний стан і заглибитися в роздуми.

Схожі фільми: «Шоу Трумена» (1998), «Адаптація» (2002), «Матриця» (1999).

Чи готовий я бути сміливим?

«Ерін Брокович» (2000)

Сюжет фільму засновано на реальних подіях. Самотня мати без вищої освіти, яка ледь зводить кінці з кінцями, влаштовується секретаркою на маленьку юридичну фірму. Але замість того, щоб вибігати додому о шостій, вона з головою поринає у вир заплутаного і масштабного розслідування щодо недоброчесного підприємства, яке забруднює територію та погіршує здоров’я жителів. Жінку не підтримує хлопець, сварить керівник, а ще їй погрожує підприємець. Навіщо ж Ерін далі ризикує? Відповідь одна: ця справа – не лише професійний обов’язок, а питання честі. І можливість називатися Людиною.

Схожі фільми: «Лабіринт Фавна» (2006), «Операція «Валькірія» (2008).

Чи вмію я ризикувати?

«Найпрудкіший «Індіан» (2005)

Можливо, ця стрічка видається трохи банальною, особливо в порівнянні з попередніми. Проте вона нагадає кожному, наскільки важливо втілювати мрії, про те, що життя не закінчується ані у 20, ані в 40, ані в 60, якщо ти ним насолоджуєшся. По-перше, фільм варто подивитись через чудову гру Ентоні Гопкінса. По-друге, стрічку знято за реальною історією про Берта Монро, який майже 40 років працював над переоснащенням власного мотоцикла марки «Індіан», щоб побити давній рекорд швидкості. Чи вдалося? Дивися!

Схожі фільми: «Шосе» (2002), «Таємне життя Волтера Мітті» (2013), «Солодкий листопад» (2001).

Чи маю я заради чого жити?

«Меланхолія» (2011)

Напевно, найстрашніша картина зі списку. Режисер і сценарист Ларс фон Трієр майстерно вибудовує оповідь фільму, постійно нагнітаючи сюжет, музику, образи, кольори. У ній переплітаються теми існування нашої планети і життя людини на ній. Спочатку головна героїня відчуває глибоку депресію, але згодом поступово набуває жаги до життя. Тим часом на Землю невпинно насувається інша планета – Меланхолія, і зіткнення неминуче. Фільм нагадує: і людина, і світ має свій кінець. Але чи погано це?

Схожі фільми: «Летять журавлі» (1957), «Життя прекрасне» (1997).

Що корисного я можу зробити?

«Сім душ» (2008)

Прекрасний фільм, і Вілл Сміт у незвичній ролі. Головний герой тривалий час ходить за різними людьми, знайомиться з ними, розпитує про життя і допомагає в дрібницях. Навіщо? Кого він прагне врятувати: їх чи себе? До самого кінця ти не розумітимеш, що відбувається. Втім, після фільму однозначно дізнаєшся, як не змарнувати життя.

Схожі фільми: «Життя Девіда Ґейла» (2003), «Сіль землі» (2014).

Можливо, я живу минулим?

«Опівночі в Парижі» (2011)

У стрічці від маестро кінематографа Вуді Аллена йдеться про звичайного голлівудського сценариста, який мріє стати справжнім письменником. Здавалося б, це нескладно. Однак герой стикається із власними страхами, нерозумінням з боку оточення і близьких. Хоча це фільм легкого, комедійного жанру, він-таки зачіпає фундаментальне питання: чи живу я минулим? Чудовий акторський склад і митці, як-от Ернест Гемінгвей, Френсіс та Зельда Фіцджеральди, Сальвадор Далі, Пабло Пікассо, Анрі Тулуз-Лотрек, допомагають герою розібратись у цьому.

Схожі фільми: «Ванільне небо» (2001), «Містер Ніхто» (2009).

Чи є в мене власна позиція?

«Бійцівський клуб» (1999)

Напевно, всі бачили цей фільм. Напевно, всі кидали своїм друзям картинки з нього і мріяли хоч раз взяти участь у такому клубі. Не тому, що приємно бути побитим, а тому, що Девіду Фінчеру та Чаку Поланіку вдалося зрозуміти, наскільки важливими є для людини її переконання і чому нам так потрібно бути почутими. Вони вселили надію в кожного представника «офісного планктону», що може прийти «той самий день», щоб заявити про себе.

Схожі фільми: «Імла» (2007), «Капітан Фантастік» (2016), «Гра на пониження» (2015), «Острів проклятих» (2010).

Чи став я тим, ким мріяв бути в дитинстві?

«Сім’янин» (2000)

Один із наймиліших фільмів у стилі «Різдва Керол», який завжди приємно переглядати в зимовий період. Головний герой у виконанні Ніколаса Кейджа – успішний бізнесмен, який має коханку і чималий рахунок у банку. Одного разу він прокидається середньостатистичним продавцем старих автомобілів із красунею-дружиною, двома дітьми та боргами. І саме так починається його шлях до щастя.

Схожі фільми: «Клік: з пультом по життю» (2006), «День бабака» (1993), «Великий» (1988).

Скільки я буду відкладати життя на потім?

Сценарій до цього фільму ти маєш написати самостійно, адже головна роль відведена особисто тобі.

Джерело: Затишок

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Дума Марія

Дума Марія

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень