Деяким українцям можуть не зарахувати роки стажу для пенсії

Кому це загрожує

До 2028 року в Україні змінюватимуться вимоги до пенсійного стажу. Втім, що робити, якщо підприємство, на якому працювала людина, давно не працює? Такі ситуації стаються доволі часто.  

За словами фахівців Пенсійного фонду, за відсутності документів про стаж роботи та неможливість отримання їх у результаті ліквідації підприємства, установи, організації, стаж роботи може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків, які знали заявника та працювали на одному підприємстві.

Ці люди повинні мати документи про роботу за час, коли вони підтверджують роботу заявника. Зі свідками потрібно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду.

Якщо у трудовій книжці містяться неправильні або неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб (після 1998 року), а також довідки, витяги з наказів, відомості про заробітну плату, які містять відомості про періоди роботи, – повідомляє Пенсійний фонд.

Якщо підтвердити стаж не вийде, то вийти на пенсію у 60 років також не вдасться, доведеться чекати до 63 років.

Джерело: На пенсії

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень