Демографічна криза: скільки українців залишаться в країні у найближчі роки

Демографічні втрати нашої країни коливаються в межах від 500-600 тисяч до 5-6 млн людей

У найближчі роки в Україні очікується демографічна катастрофа. Висока ймовірність того, що жінки з дітьми не повернуться додому після закінчення війни, а їхні чоловіки виїдуть до них за кордон. До того ж декілька мільйонів українців депортували до рф. 

Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Людмила Слюсар повідомила, що в Україні й до повномасштабної війни смертність перевищувала народжуваність. Зараз ситуація значно погіршилася.

Академік Елла Лібанова заявила, що демографічні втрати нашої країни коливаються в межах від 500-600 до 5-6 млн людей. 

Для заміщення поколінь 10 жінок мають народити 22-23 дитини. Минулого року 10 українок народжували лише 11 дітей. Очікується, що наступного року у 10 жінок буде лише 7 дітей.

«Це вже демографічна катастрофа», - наголосила Лібанова.

Наголошено, що масштабна міграція, неможливість отримати медичну допомогу, підвищення смертності через стреси, прямі втрати військових та громадянських українців, а також зниження рівня народжуваності призведуть до серйозних демографічних втрат. До 2030 року в Україні залишиться 35 млн людей. Причому Лібанова назвала цю цифру «надто оптимістичною».

Людмила Слюсар визнала, що оцінити, скільки років потрібно для повернення колишньої демографічної ситуації – невідомо. Однак є два головні фактори, здатні змінити стан справ – стан економіки та безпека.

За оцінками НБУ, через війну країну залишили 4,5 млн українців. Більшість із них зупинилася у Польщі, Німеччині та Чехії.

- Є гостра проблема з житлом. Так, як ми бачимо, українці до свого житла прив'язані, і лише наші війська звільняють територію – люди вже хочуть повернутись. Але якщо знищено житло, нікуди повертатися, – цитує Слюсар. 

Вчена зазначила, що наші земляки повертатимуться додому, якщо у них будуть робота та житло.

Джерело: biz.today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень