Ціни на стратегічну крупу в Україні злетять до захмарного рівня

Експерти прогнозують її дефіцит

В Україні триває посівна, аграрії зробили ставку на найбільш популярні серед українців крупи. Та попри це, експерти прогнозують подорожчання гречки – 90 грн за кілограм.

Наразі більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, тому що ці культури мають внутрішній високий попит, - розповіла заступниця директора з питань селекції інституту землеробства Олена Костенко.

Гречка стала заручницею ситуації, адже частину крупи Україна імпортувала. Що ще гірше – імпортувала з рф.

Щороку українці споживають 149 тисяч тонн популярної крупи. Проте тільки половину власного виробництва. Країна-агресор перевозила крупу до Казахстану, там змінювала етикетку й продавала Україні гречку.

Власне через дешеву імпортну гречку, нашим аграріям було не вигідно її вирощувати у великих об'ємах.

Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш як 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи, - каже Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки.

Зняти напругу на ринку допоможе Канаду. Уряд Канади передасть аграріям 140 тонн насіння гречки. Ним зможуть засіяти поля фермери з деокупованих територій, де ще не встигли посіяти ранні культури.

Джерело: УНІАН

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень