Чи пошириться світом «австралійська практика» плати за новини Google і Facebook?

Спочатку були переговори

Парламент Австралії першим у світі прийняв законопроєкт, який зобов'язує таких гігантів, як Google і Facebook, платити місцевим ЗМІ за новини. Це рішення може призвести до подальшого обмеження впливу IT-монополістів, повідомляє УНІАН.

Творці цього законопроєкту вважають, що  він дозволить забезпечити новинному медіабізнесу справедливу винагороду за його контент, що публікується у соцмережах.

Тепер Facebook і Google можуть зіткнутися з поширенням "австралійської" практики по всьому світу.

Прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон каже, що він обговорював новий закон з лідерами Індії, Канади, Франції та Великої Британії.

Водночас Facebook і Google також вели переговори з урядом Австралії про поступки.

 

Кажуть, перемовини між главою Facebook Марком Цукербергом і урядом Австралії тривали 11 годин. Уряд таки погодився внести в закон поправки, а Facebook повернув можливість постити новини.

Серед головних поступок - Google і Facebook можуть самі вирішувати питання комерційних угод з видавцями й отримають більше часу на врегулювання проблемних питань.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4  
Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Світлана Федас

Світлана Федас

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень