Чому «швидка» забирає в лікарню не всіх хворих на коронавірус у Рівному

Адже у МОЗ розробили чіткий алгоритм

Коли бригада «швидкої» прямує на виклик з приводу коронавірусної хвороби, вона попередньо визначає, чи є покази для транспортування хворого в стаціонарний заклад. Про це повідомив заступник головного лікаря обласної станції екстреної меддопомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич:

- Показами для госпіталізації пацієнта з «ковідом» чи підозрою на нього є температура вище 38,5 градуса; глухий, надсадний кашель, який не припиняється; біль у грудній клітці; ціаноз шкірних покривів; ознаки дихальної недостатності.

 

Температуру вимірює сам пацієнт ще до приїзду «швидкої», вже на місці визначається сатурація – ступінь насичення крові киснем (на сьогодні МОЗ знизило норматив до 92%, що є показом до госпіталізації), частота дихання (понад 36 або менш як 10 вдихань за хвилину вже небезпечно), зниження рівня систолічного артеріального тиску (нижче 90 мм рт. ст.). Критичним є зниження рівня свідомості до 10 балів і нижче за шкалою коми Глазго (ШКГ).

Якщо є всі підстави й фельдшерська бригада приймає рішення госпіталізувати пацієнта, то телефонує евакуатору і транспортує хворого в заклад охорони здоров’я першої хвилі, визначений клінічними маршрутами пацієнта.

- У цей критичний період ми обов’язково беремо участь у щоденних селекторних нарадах, які проводить управління охорони здоров’я РОДА, де інформуємо про кількість звернень з приводу коронавірусної хвороби за минулу добу, кількість виїздів швидкої допомоги та число госпіталізованих пацієнтів.

 

Доповідаємо, в які медичні заклади їх доставили, а також скільки пацієнтів перевезено на гемодіаліз і так далі. З урахуванням усіх показників формуємо клінічний маршрут пацієнта на наступну добу.

 

При цьому дивимося, в яких закладах є достатня кількість ліжок і кисневих точок, де є вільні ліжка у відділеннях реанімації та інтенсивної терапії, оскільки почастішали випадки «ковідних» захворювань із тяжким інтоксикаційним синдромом та вираженою дихальною недостатністю, які потребують респіраторної підтримки чи штучної вентиляції легень, — резюмував Олег Ушкевич.

Додамо, що з початку епідемії виїзні бригади Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф транспортували у стаціонарні заклади першої хвилі понад 5,5 тисячі пацієнтів.

Нагадаємо, у Рівному оголосили конкурс на посаду очільника центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф.

Про реформовану диспетчерську службу обласного центру ми писали тут.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень