ON-LINE

І не дають, і не беруть: чому Рівненщина майже не заробляє на оренді сільськогосподарської землі

середа, 23 серпня 2017
А інші області мають від цього непогані доходи

Так, приміром, за останні чотири роки у Дубровицькому районі не було проведено жодного аукціону з продажу права оренди сільськогосподарської землі. А продавати такі ділянки не дозволяє закон.

Голова земельної комісії Рівненської обласної ради, заступник голови Рівненської облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко називає кілька причин небажання підприємців орендувати сільськогосподарські землі. 

Говорить Світлана Богатирчук-Кривко:

Якщо в інших областях, зокрема, південних – Одеській, Херсонській, конкуренція за те, щоб виграти аукціон на право оренди, то у нас в області дуже багато земельних ділянок, які вже сформовано, проведена їхня нормативна грошова оцінка, й оголошуються торги (аукціон), однак ніхто не бере участі.

 

Тому що орендна плата є досить такою складною, щоб її оплачувати, грунти не зовсім привабливі. І наші підприємці з пересторогою ставляться, не беруть участь в аукціонах.

 

Тобто черги на отримання земельних ділянок в оренду, особливо у  північних районах, немає.

Не сприяють у наданні земель в оренду і органи влади на місцях. Так, за словами Богатирчук-Кривко, районні ради на рівненському Поліссі не затверджують нормативну грошову оцінку ділянок, бо вважають, що ці землі беруть не для сільськогосподарських потреб, а для видобутку бурштину. А без погодження нормативної грошової оцінки райрадою Головне управління Держгеокадастру не має права взагалі виставляти такі ділянки на торги. 

А ось через те, що Рівненщина мало здає в оренду сільськогосподарської землі, потерпають учасники АТО. Чому - у публікації Учасникам АТО на Рівненщини відмовляють у безплатному отриманні у власність землі.

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
  • Загублено посвідчення водія на прізвище Бакай

    У Рівному було загублено посвідчення водія на прізвище Бакай Юрій. Прохання повернути за...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного