Чому вивчення іноземних мов стає ключем до успіху в сучасному світі?

Окрім успішного працевлаштування, знання мови додає ще багато переваг

Через світові процеси глобалізації та інтеграції культур знання іноземної мови стало ключовою навичкою на ринку праці. Вимога щодо володіння англійською вже давно не новинка у вакансіях від українських компаній. При чому все більше роботодавців вимагає високий рівень мовних навичок – не нижче В2. 

Вивчати мови краще з раннього віку. Зокрема, ми маємо можливість вчити англійську у школі. Чимало навчальних закладів пропонує дві іноземні мови у курсі шкільних дисциплін. Водночас вивчення іноземної часто потребує репетитора, адже шкільна програма має достатньо прогалин та недоліків. В онлайн-школі BUKI School є великий вибір серед кваліфікованих професіоналів, а заняття проходять в індивідуальному форматі. 

У статті ви дізнаєтесь про причини й тенденції щодо необхідності знати іноземні мови, а також кар’єрні й освітні перспективи.

5 причин вивчати іноземну мову

Як ми вже відзначали, український трудовий ринок виходить на нові стандарти. Все більше українських компаній має закордонні філії, співпрацює з іноземними партнерами або розширює горизонти впливу на нові країни. Та й у державних структурах відкривається безліч вакансій (управлінця, менеджера, піарника, комунікаційника, журналіста тощо), які пов’язані з використанням іноземної. 

Окрім успішного працевлаштування, знання мови додає ще багато переваг:

  • вища оплата праці
  • ширші та важливіші посадові обов’язки
  • різні можливості для додаткового доходу
  • значні шанси на безкоштовне навчання в кращих закордонних університетах
  • можливості знайти добре оплачувану роботу та отримати громадянство однієї з провідних країн світу

Тож знання мови дає безліч козирів, аби комфортно влаштувати своє життя. Не кажучи вже про додаткові бонуси у вигляді подорожей та вільного спілкування з іноземцями, культурного й духовного збагачення через книги, фільми, вистави тощо. 

Посади, які раніше не потребували знання англійської, зараз не можуть без неї існувати. До прикладу, в обов’язки менеджерів, маркетологів, бухгалтерів входить комунікація з закордонними клієнтами чи партнерами. А ще – використання новітніх програм, які в основному мають англійську мову інтерфейсу. 

Які мовні навички є необхідними на ринку праці?

Сьогодні просто знання іноземної не є перевагою. Конкуренція серед профі дуже висока. Тож, якщо ви хочете виділитись й мати хороші шанси на престижні посади, вам потрібно володіти щонайменше двома іноземними мовами. 

Англійська мова, до речі, це база, звичайна необхідність, якою нікого не здивуєш. Проте у тих, хто знає її на рівні С1, є чимало кар’єрних перспектив. Водночас письмовий та усний рівень володіння мовою може значно відрізнятись. 

Наприклад, фахівець може працювати з документацією рівня С1, але вести переговори на такому ж рівні йому складно – не вистачає розмовної ділової практики. А розмовним навичкам, як і сприйняттю мовлення на слух, під час вивчення завжди приділяється менше уваги. 

Що стосується другої іноземної мови, то найбільш затребуваними в Україні зараз є:

  • німецька
  • польська
  • чеська
  • французька
  • іспанська

 Для спеціалістів, які володіють двома-трьома мовами і претендують на хорошу роботу, важливо знати їх на рівні принаймні В1. Тобто мати свіжі ґрунтовні знання, бажано ще й підтверджені міжнародним сертифікатом.  

Як ефективно вивчати іноземні мови?

Можна роками вчити мову, та не досягти навіть твердого рівня А2. Чому? Найчастішою причиною є те, що людина не знає, як буде використовувати мову надалі. А таких студентів дуже багато. Пам’ятайте: вчити мову треба під конкретну мету – вступити на навчання за кордон, отримати бажану роботу чи поїхати до країни мрії. Мета значно мотивує та мобілізує розумові здібності. 

Ось ще кілька порад:

  1. Тренуйте всі навички у комплексі: читання, письмо, граматику, аудіювання та говоріння.
  2. Знайдіть досвідченого репетитора для якісного навчання, водночас доповнюючи заняття з педагогом самостійною працею, книгами, додатками, подкастами тощо.
  3. Дотримуйтесь суворої дисципліни, регулярності та послідовності під час навчання. Не дозволяйте собі без причини пропускати заняття, лінуватись та скорочувати час на вивчення. Розробіть графік зі щоденними годинами для вивчення мови, це допоможе краще контролювати процес.

Знання однієї іноземної мови може бути корисним фундаментом для вивчення другої мови. Особливо, якщо ці мови чимось схожі. Тоді вивчення другої можна ґрунтувати на порівнянні з першою, наприклад, щодо порядку слів у реченні, кількості часів, артиклів тощо.

на правах реклами

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

У Рівному загубилася собака Луна

У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

Більше оголошень