Чому математика, а не історія? Батьки обурилися - освітяни дали відповідь щодо НМТ-2023

Роз’яснили щодо обов’язкових для тестування предметів

Одна із суттєвих відмінностей НМТ 2022 та НМТ 2023 — наявність двох ОБОВ’ЯЗКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ: українська мова й математика.

Ще п’ять — на вибір: історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика.

Новина активно обговорюється батьками у соцмережах.

Заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в інтерв’ю Освіторії пояснила:

чому у 2023 році історія України не входить до переліку обов’язкових навчальних предметів, як це було торік.

Як пояснила пані Вакуленко, саме українська мова та математика мають найвищу прогностичну валідність, тобто вони найкращим чином визначають потенційну успішність абітурієнта під час вступу до закладу вищої освіти.

Тетяна Вакуленко

Саме тому ці предмети були визначені обов’язковими й тогоріч, і цьогоріч, — розповідає Тетяна Вакуленко.

Вона розповіла, що у процесі обговорення моделі вступу постійно точилися дискусії щодо обов’язковості історії України. Освітяни, управлінці наполягали на моделі вступної кампанії, яка передбачала три обов’язкові предмети й один — на вибір вступника.

Водночас такий підхід передбачав би або проходження всіх блоків НМТ учасниками в один день, або проходження оцінювань у два дні.

Заступниця директор УЦОЯО відзначила, що минулого року тестові форми НМТ були недостатньо довгими, це не дозволило талановитим вступникам показати свої навчальні досягнення. Це, як ми бачимо, не завадило вступній кампанії, але тепер мало бути враховано.

Тож цього року принциповим рішенням було збільшити кількість завдань у тестах. Завдання з трьох блоків НМТ учасники будуть виконувати 180 хвилин, тобто приблизно по 60 хвилин кожний блок.

Це адекватна тривалість тестування, яка, з одного боку, дозволить якнайкраще розділити вступників, а з другого — не буде непосильним викликом для учасників оцінювання.

За умови включення до НМТ чотирьох блоків тривалість тесту була б довшою, що стало б доволі серйозним психологічним випробуванням для абітурієнтів. Проведення тестів у два дні також розглядалося, але тут до уваги важливо взяти те, що збільшення кількості днів оцінювань посутньо впливає на зростання ризиків безпекових. 

Безпека учнів, вступників, студентів, педагогів була, є і буде пріоритетом для освітян під час вибору тих чи тих варіантів дій.

Водночас за прогнозами освітян саме історію України оберуть більшість вступників. Важливо, що третій предмет НМТ є універсальним, тож абітурієнт, який отримає результат з історії України, зможе, як і минулого року, вступити і на умовні гуманітарні, і на умовні технічні спеціальності.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено номерний знак ВК3898СО

У Рівному знайдено номерний знак від автомобіля ВК3898СО. Якщо він ваш - телефонуйте:

Загублено ключ від автомобіля Merсedes

11 січня 2023 у Рівному загубили ключ від автомобіля Merсedes. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте

Знайдено гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк

На вулиці Дубенській у Рівному знайшли гаманець і посвідчення водія Марії Степанюк. Загублене хочуть повернути власниці.   

Більше оголошень