Чому 27 липня не можна залишати двері відчиненими: народні прикмети
27 липня вшановується пам'ять святого Акіла - одного з 70 апостолів
Вважали, що з 27 липня поступово настає осінь. Здебільшого день видавався похмурим і дощовим - нерідко здіймався сильний вітер, починалися грози.
Була поширена прикмета,щ о саме 27 липня потрібно обов'язково задобрити Польового - духа, який живе у полі. Тому люди залишали в покосах для нього горщик каші або пучок жита.
Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули. З часом люди стали помічати, що в одні дерева блискавки б’ють набагато частіше, ніж в інші.
Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою – їхнє коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних “антен”-провідників блискавки. А ось невисокий чагарник вважали найкращим притулком.
Вважали, що в цей день цілющою силою володіє солома: нею лікують поперек і головні болі (прикладають до хворих місць).
Цей день сприятливий для подорожей і будь-яких доріг. Також наші предки на Стефана ходили в ліс по гриби, вважалося, що тихе полювання в цей день може бути досить вдалим.
Що не можна робити 27 липня
Не можна викидати залишки їжі зі столу (краще згодувати тварині, хліб, приміром, засушити на сухарі тощо) – до бідності. Так вважали наші предки.
Без особливої потреби краще не виходити з дому. Наші предки були впевнені в тому, що 27 липня нечиста сила обертається блискавкою і може завдати людині великої шкоди.
Не можна залишати відкритими двері. Люди вірили, що таким чином в будинок може проникнути всяка нечисть. Тому, якщо бували вдома, то обов'язково стежили за всіма вікнами і дверима.
Не рекомендується давати в борг. Саме цієї суми вам може не вистачити на якусь важливу справу.
Народні прикмети 27 липня
- Яскраво-червоне сонце на сході ховається за хмарами – будуть дощі.
- Суха погода – до теплої осені.
- Чайки плавають у водоймах – буде добра погода.
- Дощовий день – ще тиждень литиме.
- Глухий грім – до тихого дощу, гучний – до зливи.
Радіо Трек: НОВИНИ