Чому 2 червня остерігались рудих кішок: народні прикмети

У православній церкві 2 червня вшановується пам’ять святого Тимофія

2 червня починали сіяти огірки. Говорили: «Прийшов Тимофій – огірки швидше сій». Робили це потайки навіть від членів родини.

Особливо ретельно ховали першу грядку, а потім, коли на ній з’являвся перший огірок, його закопували в землю. Вірили, що такий ритуал сприятиме багатому врожаю огірків.

У цей день намагалися уникати рудих кішок: мовляв, якщо зустріла людина таку – це до фінансових труднощів. Значить, потрібно уважно стежити за своїм гаманцем і витратами.

Що не можна робити 2 червня

Наші предки вірили, що не можна 2 червня стригти дітей до 7 років. Вважали, якщо не послухатися цієї заборони, дитина може втратити захист згори. З цієї ж причини не рекомендується залишати дітей в кімнаті одних або з чужими. Вважали, що малюки емоційно вразливі в цей день.

Ще одна порада від прапрапрабабусь: 2 червня не варто нікому віддавати старі дитячі речі. У народі говорили: тоді дитина, яка носила їх, буде погано рости.

А щоб малюк не заплутався в пуповині, вагітним було суворо заборонено в цей день шити, плести та зав'язувати вузли: на одязі або взутті.

Народні прикмети на 2 червня

Дощ 2 червня до сонячного літа.

На ялинці багато шишок – буде хороший урожай огірків і аґрусу.

Жаби гучно квакають – до багатого врожаю огірків.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Вікторія Левчук

Вікторія Левчук

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень